GN 19/2022 Archiwum

Wkrótce archidiecezjalny odpust ku czci św. Wojciecha

Uroczysta Msza św. i pielgrzymki na Wzgórze Świętego Wojciecha - w niedzielę 15 maja odbędą się uroczystości patrona archidiecezji gdańskiej.

Uroczystości patronalne archidiecezji gdańskiej ku czci św. Wojciecha rozpoczną tradycyjne pielgrzymki wiernych.

W Gdańsku o godz. 9 wyruszy z bazyliki Mariackiej piesza pielgrzymka z relikwiami świętego. Odbędzie się ona z udziałem Kościelnej Służby Mężczyzn "Semper Fidelis", która zadba o bezpieczne i sprawne przejście trasy z Głównego Miasta do sanktuarium w Gdańsku-Świętym Wojciechu.

Młodzież rozpocznie wspólne wędrowanie o godz. 9.30 z kościoła pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach.

Kulminacją obchodów będzie odprawiona o godz. 12 uroczysta Msza św. na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku. Liturgii będzie przewodniczył abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Do pielgrzymowania i wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy wierni naszej archidiecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama