Nowy numer 49/2023 Archiwum

Nowy proboszcz w Leśniewie

W środę 11 maja abp Tadeusz Wojda w Kurii Metropolitalnej Gdańskiej wręczył dekret na urząd proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi Panny w Leśniewie.

Zmarłego niedawno ks. Kazimierza Synaka zastąpi ks. kan. Sławomir Drzeżdżon, wicedyrektor wydziału katechetycznego Kurii Metropolitalnej i administrator parafii pw. Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowej. 

- Parafia w Leśniewie znajduje się na Kaszubach, więc potrzebny jest tam kapłan, który rozumie Kaszubów. Dziękuję ks. Sławomirowi za przyjęcie nominacji, życzę obfitości łask Bożych na powierzonym urzędzie i polecam szczególnej opiece Matki Bożej - mówił abp Wojda.

Dekret wchodzi w życie z dniem 15 maja, a objęcie parafii powinno odbyć się w formie przewidzianej przez prawo kanoniczne najpóźniej do 31 maja br. w obecności dziekana dekanatu Żarnowiec.

- Parafia w Leśniewie jest mi znana, ponieważ tam swój postój ma Piesza Pielgrzymka Kaszubska, w której wielokrotnie pielgrzymowałem na Jasną Górę. Często w młodości ze Starzyna chodziłem na modlitwę w Lasach Piaśnickich. Wierni z Leśniewa to ludzie, którzy są oddani Bogu oraz mają miłość do Jezusa i Matki Bożej. Wierzę, że doświadczenie zdobyte w Gdyni, jak również na wcześniejszych kaszubskich parafiach - w Jastarni czy Strzebielinie - będzie owocowało w przyszłym duszpasterstwie - powiedział po nominacji ks. Drzeżdżon.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama