Nowy numer 47/2023 Archiwum

Bal dla singli vol. 2

Jesteś młodym katolikiem w wieku 20-45 lat, singlem lub singielką i chcesz to zmienić? 11 czerwca w Straszynie pod hasłem "Nie bój się chcieć" odbędzie się druga edycja balu dla singli, organizowanego przez "Gazele Pana".

Pomysł organizacji balu zrodził się rok temu, podczas rekolekcji dla chrześcijańskich singli w Kaliszu.

- Tam rozpoczęła się nasza znajomość i pragnienie stworzenia podobnych inicjatyw również na Pomorzu. Ze względu na to, że my, wszyscy organizatorzy, uwielbiamy tańczyć, postanowiliśmy zorganizować bal - mówi Agnieszka Weinstok z grupy "Gazele Pana".

- Prawdziwy chrześcijanin jest osobą radosną - do tańca i do różańca. Wiara w życiu każdego z nas jest kluczowa. Wiemy, że Bóg wzbudza w nas pragnienia, które chce zrealizować. W naszym życiu wzbudził pragnienie małżeństwa i założenia rodziny, dlatego wierzymy, że pomoże nam w realizacji tych pragnień - dodaje jedna z organizatorek.

Pierwszy bal dla singli odbył się w zeszłym roku, 25 września. - Mamy doświadczenie tego, że Bóg naprawdę słyszy głos człowieka, który się do niego zwraca. W uczestnikach była niezwykła otwartość, radość i chęć poznawania drugiej osoby. Zabawa trwała do białego rana. Bardzo dużo ludzi poznało się, nawiązało ze sobą kontakt i spotykali się po balu. Stworzyły się pary oraz relacje przyjacielskie. Mamy informację o jednej parze, która już się zaręczyła - podkreśla Agnieszka.

Grupa młodych ludzi postanowiła więc przygotować kolejną edycję wydarzenia. - Rozpoczynamy w sobotę o 14.30 speed-datingiem. Dajemy przestrzeń na zawiązanie nowych znajomości podczas krótkich, 3-minutowych rozmów. Jest to świetny sposób, by móc się lepiej poznać i porozmawiać jeszcze bez zadyszki i hałasu. Następnie zapraszamy na spotkanie z Miłością w Eucharystii o godz. 18 w kościele św. Jacka w Straszynie. Po Mszy św. spacerkiem udamy się do sali Galerii Szczudło (ok. 600 m od kościoła). Tam będziemy tańczyć i poznawać się do białego rana - zaznacza A. Weinstok.

W niedzielę zaplanowano wspólne uczestnictwo w Eucharystii o godz. 13 w kościele pw. św. Brata Alberta w Gdańsku- Kokoszkach, a następnie poczęstunek, adorację
Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę uwielbienia.

Na balu obowiązuje strój wieczorowy. Imprezę poprowadzi Krystian Mrozek, Wodzirej Roku 2019, który wraz z DJ-em zadba o świetną muzykę i zabawy integracyjne. Na uczestników będą czekały również przepyszne jedzenie i klimatyczna sala Galerii Szczudło.

Data: 11 czerwca 2022 r. (start ok. 14.30)
Miejsce: Straszyn (20 min. od centrum Gdańska)
Osoby: katolicy stanu wolnego w wieku 20-45 lat
Koszt: 199 zł (cena obejmuje catering i zabawę do białego rana z prawdziwym wodzirejem; nie obejmuje dojazdów i noclegów)
Zgłoszenia: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama