Nowy numer 08/2024 Archiwum

Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego w Wejherowie - zaproszenie

Tegorocznym uroczystościom z okazji Wniebowstąpienia Pańskiego w Wejherowie będzie towarzyszyć wprowadzenie do sanktuarium relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Sumie odpustowej w niedzielę 29 maja będzie przewodniczyć abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Odpust ku czci Wniebowstąpienia Pańskiego jest pierwszym tegorocznym odpustem na wzgórzach Kalwarii Wejherowskiej. Nazywany jest on też lądowym, bo przychodzą na niego pielgrzymi od strony lądu - z Gdańska, Kościerzyny, Kartuz i powiatu kartuskiego oraz z południowych stron powiatu wejherowskiego.

Najważniejszym wydarzeniem trzech odpustowych dni będzie niedziela 29 maja, dzień uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 9 z kościoła pw. św. Anny ruszy procesja z Najświętszym Sakramentem na Kalwarię. O godz. 10 sumie odpustowej z wprowadzeniem relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W liturgii uczestniczyć będzie także abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.


Program uroczystości w Wejherowie Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego w Wejherowie - zaproszenie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama