Nowy numer 39/2023 Archiwum

Nowy dyrektor "Kaziuków"

Abp Tadeusz Wojda mianował ks. dr. Jakuba Zinkę dyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie. Kapłan został też archidiecezjalnym duszpasterzem nauczycieli i wychowawców.

Wręczając nominację, metropolita gdański podkreślił, że przed ks. Jakubem stoi duże wyzwanie. - Szkoła to środowisko, w którym trzeba nawiązywać relacje zarówno z nauczycielami, jak i rodzicami i dziećmi. Ziarno dobra i słowa Bożego, które uda zasiać się w ich sercach, w przyszłości będzie owocować - powiedział abp Wojda.

Zaznaczył, że ks. Zinka jest odpowiednio przygotowany do pełnienia funkcji dyrektora w placówce oświatowej. - Dziękuję za podjęcie bardzo ważnej misji formowania dzieci w szkole. Życzę, by Duch Święty inspirował, wspierał w tej posłudze i obdarzał potrzebnymi talentami, by dobrze wykorzystać je dla dobra szkoły, dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli - dodał metropolita.

Ksiądz Zinka święcenia kapłańskie przyjął w 2012 roku. W latach 2012-2018 był prefektem w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. Od 2021 r. jest wykładowcą homiletyki w Gdańskim Seminarium Duchownym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast