Nowy numer 33/2022 Archiwum

Pielgrzymka do gdańskiej mistyczki - zaproszenie

Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich będzie celem pątniczej wędrówki wiernych z archidiecezji gdańskiej. Z Gdańska pielgrzymi wyruszą rankiem 17 czerwca.

Średniowieczna gdańszczanka jest patronką Pomorza, kobiet i trudnych małżeństw. Sama doświadczyła w życiu wielu tragicznych sytuacji - w wyniku zarazy zmarły jej dzieci, jej małżeństwo nie należało również do udanych. Ostatnie lata bł. Dorota, mistyczka, spędziła w rekluzie w zamku w Kwidzynie. Zanim to jednak nastąpiło, kobieta pielgrzymowała po Europie, m.in. do Rzymu.

W ramach odradzającego się od kilkunastu lat kultu bł. Doroty odbywa się doroczna pielgrzymka z Gdańska do miejsca jej narodzin. W tym roku po raz 9. dwudniowa pątnicza wyprawa rozpocznie się 17 czerwca Mszą św. w bazylice Mariackiej o 6.30. Metą pierwszego dnia wędrówki będzie Nowa Cerkiew. W kolejnym dniu pątnicy przejdą przez historyczne Żuławy, by o godz. 15.30 wziąć udział w uroczystej Mszy św. w kościele w Mątowach Wielkich.

Tegoroczna pielgrzymka będzie miała szczególne intencje. - Przede wszystkim chcemy modlić się w drodze o dobre relacje w małżeństwach, szczególnie tych przeżywających trudny czas. Drugą intencją jest modlitwa dziękczynna za 40 lat Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Nasza wyprawa rozpoczyna się dokładnie 40 dni przed startem 40. jubileuszowej pielgrzymki do Królowej Polski. Zapraszamy więc do wspólnych rekolekcji w drodze także pielgrzymów udających się do Częstochowy - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, organizator wydarzenia.

Zapisy będą odbywały się na trasie. Z Mątów do Gdańska będzie można wrócić autokarem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama