Nowy numer 32/2022 Archiwum

W Sopocie będą "Katolicy na ulicy"

W uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca odbędzie się doroczne wydarzenie ewangelizacyjne, organizowane przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji. Początek o 16.30 na skwerze Kuracyjnym przy sopockim molo.

Inicjatywa "Katolicy na ulicy" organizowana jest od 1999 r. Z okazji wizyty papieża Jana Pawła II na Wybrzeżu odbyła się pierwsza ewangelizacja uliczna pod takim hasłem.

Od tego czasu wpisała się ona na stałe w trójmiejski kalendarz. Całość organizuje Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji "Jezus Żyje", skupiające około 1500 osób z Trójmiasta i okolic, we współpracy z innymi grupami, takimi jak Ruch Światło-Życie archidiecezji gdańskiej.

W czwartek 16 czerwca będzie tradycyjnie modlitwa uwielbienia prowadzona przez diakonię muzyczną w muszli koncertowej. Oprócz tego będzie można usłyszeć Dobrą Nowinę (kerygmat) i świadectwa nawrócenia. Poza sceną w trakcie wydarzenia będą posługiwać grupy ewangelizatorów oraz modlitwy wstawienniczej.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem abp. Tadeusza Wojdy, metropolity gdańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama