Nowy numer 39/2023 Archiwum

Idźmy rodzinnie do Matemblewa

Sobota 11 czerwca może być okazją do rodzinnego spędzania czasu. Będzie nią I Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin z Oliwy do Matemblewa, na którą zaprasza abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Pielgrzymka wyruszy o godz. 11 z placu przed archikatedrą oliwską. Następnie lasem, przez malowniczą Dolinę Radości i Szwedzką Groblę pątnicy dotrą ok. godz. 13.15 do Matemblewa. Tam, na polanie przy sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej, na rodziny będzie czekał przygotowany posiłek, a także różne atrakcje i zabawy dla dzieci.

O godz.15 zaplanowano Mszę św. w intencji rodzin pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej. Rodzinne spotkanie diecezjalne zakończy koncert ewangelizacyjny.

W trakcie wydarzenia na matemblewskim wzgórzu zostanie rozstawiony dzwon "Głos Nienarodzonych", który dotrze do Gdańska z Rzeszowa. To dzwon-pielgrzym pro-life, który zabrzmiał po raz pierwszy na zakończenie audiencji generalnej 23 września 2020 r., a pierwszego uderzenia, w imieniu nienarodzonych, dokonał sam papież Franciszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast