Nowy numer 26/2022 Archiwum

Archidiecezjalne obchody Bożego Ciała

W uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, 16 czerwca, przez gdańskie Główne Miasto przejdzie tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem, której przewodniczyć będzie abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 10 w bazylice Mariackiej. Po niej sformowana zostanie procesja, która przejdzie ulicami Głównego i Starego Miasta do bazyliki św. Brygidy. Z uwagi na remonty ulic Węglarskiej i Pańskiej tradycyjna trasa będzie nieco zmieniona.

Procesja przejdzie ulicami: Piwną, Kaletniczą, Długą, Tkacką, Węglarską, Świętego Ducha, Groblami I-IV. Następnie przez Podwale Staromiejskie, Igielnicką, Katarzynki dotrze do placu przed bazyliką św. Brygidy. Tam, homilię do wiernych wygłosi metropolita gdański.

Ołtarze ustawione będą: przy Ratuszu Głównego Miasta, przy Izbie Rzemieślniczej, obok Szkoły Podstawowej nr 50 i przy bazylice św. Brygidy.

Kapłani ze wspólnot Głównego Miasta proszą osoby od lat zaangażowane w organizację procesji o pomoc. Przypominają też o przyozdobieniu trasy procesji. - Niech w oknach naszych domów pojawią się oznaki religijne - proszą księża.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama