Nowy numer 39/2023 Archiwum

Nowy kustosz sanktuarium Jana Pawła II i proboszcz w Luzinie

Abp Tadeusz Wojda w środę 15 czerwca mianował nowego kustosza archidiecezjalnego sanktuarium Jana Pawła II i proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca w Luzinie.

W południe metropolita gdański poinformował, że ks. prał. Kazimierz Wojciechowski, kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II i proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej na gdańskiej Zaspie, przechodzi na emeryturę. - Ks. Kazimierz pozostawia po sobie piękne dzieło. W ubiegłym roku zostało otwarte po remoncie nowoczesne Centrum Jana Pawła II z fantastycznymi zbiorami. Dziękuję za piękną posługę kapłańską i wiele dobra, które w tym miejscu się dokonało - powiedział abp Wojda.

Nowym kustoszem sanktuarium Jana Pawła II i proboszczem parafii pw. Opatrzności Bożej został ks. kan. Waldemar Waluk, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Luzinie. - Przed ks. Waldemarem duże wyzwanie, jednak jestem przekonany, że dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu temu zadaniu podoła - zaznaczył metropolita.

Ks. Waldemar Waluk mianowany nowym kustoszem sanktuarium Jana Pawła II i proboszczem parafii pw. Opatrzności Bożej na gdańskiej Zaspie.   Ks. Waldemar Waluk mianowany nowym kustoszem sanktuarium Jana Pawła II i proboszczem parafii pw. Opatrzności Bożej na gdańskiej Zaspie.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

Następcą ks. Waluka w Luzinie został ks. Michał Świeczkowski, wikariusz parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance. - Wiele dobrych słów słyszałem o ks. Michale. Dla niego jest to nowe doświadczenie, ponieważ przechodzi z wikariusza na proboszcza, a to wymaga, by szerzej patrzeć na wiele spraw. Ma kompetencje, więc wierzę, że sobie poradzi - podkreślił arcybiskup.

Ks. Michał Świeczkowski został proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Luzinie.   Ks. Michał Świeczkowski został proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Luzinie.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

Zmiany wchodzą w życie 15 sierpnia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast