Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zaproszenie na "Jarmarczne gadanie" w centrum Gdańska

Letnie wykłady i koncerty to propozycja spędzenia sobotnich wieczorów w czasie Jarmarku św. Dominika w "Koronie Gdańska". Wydarzenia odbędą się w sali multimedialnej przy bazylice Mariackiej.

Spotkania pn. "Jarmarczne gadanie - czyli rozmowy o życiu" to nawiązanie do wielowiekowej tradycji jarmarku, na który przybywali nie tylko handlarze, ale także kaznodzieje, uczeni i filozofowie z całej Europy. Od wieków impreza była i jest miejscem spotkania różnych prądów i stanowisk światopoglądowych. Celem wykładów jest popularyzacja myśli filozoficznej podczas trwającego współcześnie Jarmarku św. Dominika w Gdańsku.

- Serdecznie zapraszam do udziału w letnich i lekkostrawnych wykładach oraz koncertach. Wydarzenia odbędą się w soboty 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia o godz. 19.45 w naszej sali multimedialnej - wejście od ul. Świętego Ducha. Wstęp na wydarzenia jest wolny. Liczba miejsc jest ograniczona do 50 osób - mówi ks. prał. Ireneusz Bradtke, proboszcz bazyliki Mariackiej.

Podczas sobotnich spotkań zostaną przedstawione idee dominikanina św. Tomasza z Akwinu, hiszpańskiego egzystencjalisty Miguela de Unamuno oraz amerykańskiego filozofa religii Joshuy Seachrisa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama