Nowy numer 38/2023 Archiwum

Sierpniowy Dzień Kobiet

O zmaganiach i walce z kompleksami, które potrafią napsuć krwi i niepotrzebnie stresować, opowiedzą prelegentki w Gdańsku. 27 sierpnia po raz 9. odbędzie się spotkanie dla pań, zorganizowane przez Martę Jędrzejewską, żonę, matkę i prowadzącą z mężem profil Ludzie Pełni Życia.

Konferencja „Dzień Kobiet” to jednodniowe wydarzenie, organizowane cyklicznie przez M. Jędrzejewską już od kilku lat. – Strasznie kiedyś nie lubiłam kobiet. Na moim egoizmie Pan Bóg zbudował niezwykłe wydarzenie – Weekend Kobiet, które nauczyło mnie, że kobiecość to „cała wioska” i dobrze jest otaczać się mądrą atmosferą estrogenów. Rosłam i dojrzewałam razem z Weekendem. Uczyłam się pięknej różnorodnej kobiecości i tego, że każda z nas jest wyjątkowa i... że większość z nas wcale w to nie wierzy.

To mi dało motywację do dalszego działania, bo wiem, że Pan Bóg chce, abyśmy swoim światłem świeciły jasno – mówi Marta o pomyśle na „Dzień Kobiet”. W konferencjach poruszane są najróżniejsze tematy dotyczące kobiecości. Prowadzą je prelegentki, które są specjalistkami w swojej dziedzinie. W poprzednich edycjach imprezy, odbywających się w oliwskiej auli im. św. Jana Pawła II, jednorazowo brało udział prawie 250 kobiet.

– Tym razem będzie o kompleksach, które wybrzmiewają we wszystkich niemal rozmowach kobiet. Każda z nas chce być piękna i w emocje z tym związane uderza szatan. Często mówimy: „Jestem nie dość...”; „Jestem za bardzo...”; „Mam krzywe nogi”; „Nikt się mną nie zachwyca”. Lista u każdej jest różnorodna, ale też u każdej długa. Spróbujemy porozmawiać o tym, jak radzić sobie z kompleksami, poznać, jaka jest prawda o każdej z nas i jak zmierzać do pełni życia – mówi M. Jędrzejewska.

Na sobotnie spotkanie do Gdańska przyjadą trzy niezwykłe prelegentki, które – jak zapowiada organizatorka – „przez temat kompleksów przeprowadzą nas w sposób, który totalnie cię zaskoczy”. Ania Bonk jest twórczynią bloga „Trzymam Cię za Słowo”, dokumentalistką programu „Studio Raban”. Zawodowo jest strategiem kreatywnym i twórcą zawartości w social mediach dla firm i projektów, w tym chrześcijańskich. Jest też wokalistką zespołu Tylko Ty, członkinią wspólnoty Głos na Pustyni w Krakowie. W Gdańsku opowie o poczuciu wartości. O tym, że warto siebie i innych doceniać, a nie oceniać. Maja Sowińska, żona Krzysia, mama Róży i Jazona, jest z wykształcenia judaistką. Studiuje kierownictwo duchowe na UKSW. Jej pasją jest pisanie i mówienie na temat Izraela i Żydów.

Na spotkaniu w Gdańsku powie o tym, kim jesteśmy z Bożej perspektywy. O naszej wielkości i małości jednocześnie – jak się poruszać w równowadze tych sfer. O tym, jak kluczem do wielu drzwi, do uporania się ze zgorzknieniem i melancholią jest serce pojednane samo ze sobą. Natomiast Karina Janas to specjalistka medycyny funkcjonalnej, dietetyk kliniczny i propagatorka treści prozdrowotnych. Łączy wiedzę i praktykę medycyny konwencjonalnej z naturalną. Diagnozuje przyczyny chorób. Stworzyła autorski program „Zdrowsi w 90 dni”, organizuje też konferencję „Polko! Bądź zdrowsza”. Opowie o tym, że kompleksy to odwracanie się od swojego własnego zdrowia. O tym, że brak poczucia własnej wartości wynika z uwierzenia w słowa, które odbierają moc. I o tym, że w gabinecie lekarskim kompleksy to temat, który wypływa zawsze. Zapisy na konferencję na www.ludziepelnizycia.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast