Kurs Kerygmat - zaproszenie

- Chcemy zaproponować zajęcia dla osób, które pragną rozwijać swoją duchowość i uczyć się przekazywać słowo Boże. Kerygmat jest podstawą ewangelizacji i wiary chrześcijan - mówi ks. Andrzej Wiecki, koordynator Szkoły Barnaby.

Szkoła Liderów i Animatorów Archidiecezji Gdańskiej - Szkoła Barnaby powstała 3 lata temu. W czasie swojej działalności przygotowała szeroką ofertę spotkań. - Staramy się szukać przestrzeni w Kościele, które nie są jeszcze do końca zagospodarowane. Zorganizowaliśmy kursy dla liderów i animatorów, charyzmatyczny, młodzieżowy i mariologiczny. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem, a to jest dla nas wskazówką, że w Kościele jest duża potrzeba na przygotowywanie zajęć, które stanowią formację życia chrześcijańskiego i są zaproszeniem do ewangelizacji - mówi ks. A. Wiecki.

Tym razem od października rozpocznie się nowa inicjatywa - Kurs Kerygmat. - W tym słowie zamknięte są elementarne prawdy: miłość, grzech, zbawienie przez Jezusa Chrystusa, Duch Święty i wspólnota. W kursie mogą uczestniczyć ci, którzy chcą przypomnieć sobie lub dowiedzieć się, czym jest kerygmat i jak można go głosić innym na nowe sposoby - zaznacza kapłan.

Zajęcia będą odbywały się w cyklu 6 comiesięcznych spotkań - w soboty, od października do kwietnia, w godz. 9-16 - w ośrodku gdańskiej Caritas w Warzenku. - Nasze spotkania będziemy rozpoczynać Mszą św. i zawiązaniem wspólnoty. Później będą odbywały się wykłady, konferencje, które zostały podzielone na trzy części - kerygmat dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nowością, którą chcemy zaproponować uczestnikom, są trzy sposoby głoszenia kerygmatu. Nasze doświadczenie pokazuje, że do różnych grup wiekowych docieramy za pomocą innych środków przekazu - podkreśla ks. Andrzej.

Warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych wykładowców i ewangelizatorów. - Zaprosiliśmy do współpracy wspólnoty z naszej archidiecezji, a także gości, którzy mają bogate doświadczenie i na co dzień zajmują się ewangelizacją oraz głoszeniem kerygmatu - dodaje organizator.

W ramach kursu zaplanowano zajęcia: 15 października, 26 listopada i 3 grudnia br. oraz 28 stycznia, 18 marca i 29 kwietnia 2023 roku. Zapisy trwają do października, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (50) organizatorzy zachęcają, by osoby zainteresowane nie czekały na ostatni moment. Kurs jest płatny. Na uczestników będzie czekał kącik kawowy oraz smaczny obiad. Dodatkowo przygotowywane będą materiały audio-wideo z zajęć, do których będzie można powracać w każdej chwili.

Szczegółowe informacje oraz formularz zapisu na kurs znajduje się na stronie internetowej www.szkola-barnaby.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..