Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ewangelizacja w Swarzewie - zaproszenie

Ks. Adam Zdrojewski, kustosz sanktuarium Królowej Polskiego Morza, zaprasza do pielgrzymowania i uczestniczenia w ewangelizacyjnym wydarzeniu oraz obchodach odpustowych.

Z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, jak co roku na początku września, w sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej organizowane są tygodniowe uroczystości odpustowe.

- W dniu ich rozpoczęcia, czyli 3 września, kiedy do tronu Matki Bożej wędrują liczne piesze pielgrzymki, chcemy powrócić do tradycji organizowania święta dla pątników i lokalnej społeczności. Organizujemy więc dwa wydarzenia ewangelizacyjno-muzyczne z udziałem grup reprezentujących bardzo różne style - mówi ks. Zdrojewski.

O godz. 15 na placu przy kościele wystąpi zespół Wyrwani z Niewoli. Koncert muzyki hiphopowej ma ukazać piękno życia w wolności od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości. Następnie o godz. 17 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, a później odbędzie się koncert zespołu ewangelizacyjnego Na Cały Głos z Pelplina.

Szczegółowy plan tygodniowych obchodów odpustowych:

Ewangelizacja w Swarzewie - zaproszenie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast