Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Rusza nauka w Archidiecezjalnym Studium Duszpasterstwa Rodzin

Trwają zapisy na 3. edycję studium dla osób chcących posługiwać w poradnictwie rodzinnym naszej archidiecezji. Zajęcia rozpoczną się w październiku.

Duszpasterstwo Rodzin AG kształci w zakresie nauk o małżeństwie i rodzinie od 2019 r. - Formujemy przyszłą kadrę doradców życia rodzinnego. Głównym naszym zadaniem jest promocja małżeństwa i rodziny oraz dotarcie z ewangelią życia i miłości do jak najliczniejszego grona osób. Poprzez kształtowanie właściwych postaw staramy się też chronić małżonków przed wszelkimi zagrożeniami, które próbują osłabić ich wzajemną więź - mówi Anna Mrozowicz, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego.

Zajęcia rozpoczną się 1 października i odbywać się będą przy sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej przy ul. Matemblewskiej 67 w Gdańsku w wybrane soboty miesiąca, w godz. 9–15. – Przewidziane są 24 zjazdy wykładowo-warsztatowe, 2 dni skupienia oraz praktyki w poradnictwie rodzinnym i indywidualne konsultacje. Dodatkowo, w ramach kursu będzie można przystąpić do dwuetapowego egzaminu, który pozwala ubiegać się o dyplom nauczyciela naturalnego planowania rodziny według regulaminu szkoleń Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR. Stwarza to możliwość nauczania także poza strukturami kościelnymi - zachęca A. Mrozowicz.

Spotkania będą prowadzone przez księży i świeckich zaangażowanych w pracę na rzecz małżeństwa i rodziny. W programie znajdują się wykłady i warsztaty m. in. o tematyce biblijnej, społecznym nauczaniu Kościoła, na temat teologii ciała według św. Jana Pawła II oraz nauka naturalnego planowania rodziny. Będą też warsztaty komunikacji i zajęcia poświęcone omówieniu sytuacji kryzysowych w małżeństwie i pomocy rodzinom dysfunkcyjnym.

- Studium okazało się niesamowitym świadectwem ludzi dotkniętych przez Boga, począwszy od księży w sferze duchowej, poprzez specjalistów w dziedzinie medycznej, a skończywszy na zwykłych świeckich, którzy wierzą, że warto coś robić, by służyć Bogu. Nauczyłam się wagi sakramentu małżeństwa i relacji z mężem oraz pomocy potrzebującym w różnych trudnościach w ich życiu. Teraz sama uczę narzeczonych jak żyć w czystości. Prowadzę z mężem również katechezę dla narzeczonych o zagrożeniach antykoncepcji. Studium pomogło mi umocnić mój kręgosłup moralny i skierować siły na odpowiednie tory. Polecam te zajęcia każdemu, zwłaszcza tym, którzy poszukują woli Bożej - opowiada po zakończonym kursie Beata.

Zapisy na zajęcia trwają do końca września. Warunkiem uczestnictwa jest obowiązkowa rozmowa kwalifikacyjna, która odbywa się po uprzednim kontakcie telefonicznym z Anną Mrozowicz, diecezjalną doradczynią życia rodzinnego, pod nr tel.: 508 350 903. Zajęcia są płatne. Szczegółowe informacje o idei studium, programie i terminach spotkań znajdują się na stronie www.duszpasterstworodzin.gda.pl.

Studium Duszpasterstwa Rodzin - 2022
Archidiecezja Gdańska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama