Zrozumieć słowo, które Bóg do nas mówi

W październiku rozpoczną się kolejne wykłady w Szkole Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej. Inauguracja nowego semestru odbędzie się 28 września, podczas świętowania 5-lecia pisma "Galilea - tajemnice Pisma Świętego".

Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej rozpoczyna 6. rok swojej działalności. - Kontynuujemy zajęcia dla słuchaczy z zeszłego roku i zapraszamy tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z poznawaniem Pisma Świętego - mówi bp Piotr Przyborek, założyciel Szkoły Biblijnej.

Dwuletni kurs ma formę popularnonaukowych wykładów, prowadzonych w przystępny i zrozumiały dla każdego sposób. - Chodzi o wyposażenie słuchaczy w umiejętności dalszego samodzielnego zgłębiania świętych tekstów. Szkoła Biblijna to solidna formacja całościowego spojrzenia na Pismo Święte, aby zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie przypatrzeć się poszczególnym księgom i naszkicować tło całej Biblii. Jest to zachęta, aby czytać Pismo Święte, a później bardziej rozumieć słowo, które Bóg do nas mówi - podkreśla biskup.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godz. 18.30-21.05. Składają się z 3 wykładów po 45 minut i 2 przerw po 10 minut. Wtorkowe spotkania będą odbywały się w Gdyni - w auli przy dolnym kościele NSPJ (ul. Armii Krajowej 46), zaś środowe prowadzone będą w Gdańsku-Oliwie - w auli św. Jana Pawła II (ul. bp. Nowickiego 2). Pierwsze zaplanowano na 4 i 5 października.

W tym roku na słuchaczy czekają nowości. - Mamy dwóch nowych wykładowców - ks. Arkadiusza Kosznika i o. Wojciecha Popielewskiego OMI. Przygotowaliśmy również możliwość uczestnictwa w zajęciach w formule online. Wykłady będą nagrywane i udostępniane dla tych, którzy się zapiszą. Nie trzeba więc mieszkać w Trójmieście i przyjeżdżać na zajęcia, aby być słuchaczem Szkoły Biblijnej - zaznacza bp Przyborek.

Inauguracja nowego roku zajęć będzie miała wyjątkowy, uroczysty charakter. Okazją ku temu jest świętowanie 5-lecia wydawanego przez Szkołę Biblijną czasopisma "Galilea - tajemnice Pisma Świętego". - Nowy semestr rozpoczniemy dziękczynną Mszą św. 28 września w archikatedrze oliwskiej o godz. 18. Będziemy modlić się w intencji czytelników "Galilei", studentów i absolwentów Szkoły Biblijnej. Na to wydarzenie zaprosiliśmy ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka, biblistę z Krakowa, który ma ogromną wiedzę, ale również dar jej przekazywania w bardzo ciekawy sposób. Po Eucharystii przejdziemy do auli św. Jana Pawła II, gdzie wysłuchamy konferencji ks. Węgrzyniaka, będą poczęstunek i luźna rozmowa z naszym gościem specjalnym - zapowiada bp Piotr.

W tym dniu będzie również zaprezentowany jubileuszowy numer "Galilei", liczący 132 strony. - Jest to biografia Jezusa Chrystusa. Od narodzenia do wniebowstąpienia, po kolei - według Ewangelii - zmierzamy wraz z Jezusem, opisując, jak nauczał i dokonywał cudów, by zatrzymać się nad poszczególnymi wydarzeniami, związanymi z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem. Zrobiliśmy antologię z tekstów, które były już w różnych poprzednich numerach "Galilei", i ułożyliśmy je, dodając nowe artykuły, w taki sposób, żeby przybliżyć czytelnikom całe życie Jezusa - mówi bp Przyborek, redaktor naczelny.


Więcej w 36. numerze "Gościa Gdańskiego" na 11 września oraz na: www.szkolabiblijna.gda.pl. Tam znajduje się również formularz zapisów na zajęcia w Szkole Biblijnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..