Nowy numer 15/2024 Archiwum

Pielgrzymka do Maryi Trąbkowskiej - zaproszenie

W sobotni poranek 10 września wyruszy piesza pielgrzymka do maryjnego sanktuarium w Trąbkach Wielkich. Będzie to też dziękczynienie za 40. Gdańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Pielgrzymka do Trąbek Wielkich powstała w 2010 r., z pragnienia gdańskich pątników, by wyruszać z Gdańska na rekolekcje w drodze do sanktuarium maryjnego na terenie archidiecezji. Trasa tej jednodniowej wędrówki liczy niespełna 25 kilometrów. Pielgrzymi, podobnie jak w latach ubiegłych, spotkają się w bazylice św. Brygidy w Gdańsku o godz. 6.30, by na szlak wyruszyć pół godziny później.

- Wychodzimy z tej gdańskiej bazyliki, ponieważ jest to sanktuarium ludzi pracy, w którym znajduje się ołtarz Matki Bożej opiekującej się pracownikami - mówi ks. Łukasz Grelewicz, kierownik Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i organizator wydarzenia.

Doroczna pielgrzymka do Trąbek Wielkich ma swój mocny pracowniczy rys. - Koronacja obrazu Matki Bożej Trąbkowskiej odbyła się w 1987 r. w czasie Mszy św. na gdańskiej Zaspie, gdy św. Jan Paweł II mówił o wartości pracy ludzkiej. Idziemy więc dziękować Bogu za pracę ludzką, za wszystkich, którzy codziennie trudzą się, a także prosić o to, aby nasza praca przyniosła błogosławione owoce - tłumaczy kapłan.

Jednocześnie pielgrzymka jest dziękczynieniem za 16-dniową drogę na Jasną Górę, przebytą przez gdańszczan w tym roku już po raz 40. Do udziału w sobotniej pielgrzymce zaproszeni są więc wszyscy uczestnicy wszystkich gdańskich wędrówek do Częstochowy.

- Wyruszyć mogą wszyscy, którzy nie mogli pójść na Jasną Górę, a na ten jeden dzień mogą sobie pozwolić. Serdecznie zapraszam każdego, kto chciałby doświadczyć atmosfery jedności i braterstwa, atmosfery modlitwy. Jednocześnie zachęcam wszystkich, chcących podjąć trud marszu do sanktuarium maryjnego. Jest to niezwykłe doświadczenie: być blisko Boga w tak piękny sposób jak w trakcie pielgrzymki - zaprasza ks.Ł. Grelewicz.

Zwieńczeniem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 15.30. Z Trąbek Wielkich będzie można wrócić autokarem. Zapisy na podróż powrotną na trasie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy