Bł. Carlo Acutis w archidiecezji gdańskiej

Od wtorku do soboty (20-24 września) wierni w Żukowie, Gdańsku i Gdyni będą mieli okazję modlić się przed relikwiami włoskiego nastolatka. Peregrynacja odbywa się w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r.

W Polsce trwa peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa, który jest jednym z patronów nadchodzących Światowych Dni Młodzieży. W archidiecezji gdańskiej za organizację wydarzenia odpowiada ks. Piotr Wiecki, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży. - Wizyta bł. Carlo Acutisa u nas jest częścią ogólnopolskiej peregrynacji. Postanowiliśmy nie tworzyć z tej okazji specjalnych wydarzeń. On przychodzi do nas lokalnie i wpisuje się w nasze miejsca oraz w nasz kalendarz - mówi kapłan.

- Młodzież spotka się z błogosławionym w 3. piątek miesiąca na Wieczorze Modlitwy Młodych, który się wówczas odbywa. Odwiedzi też tradycyjne wrześniowe uwielbienie wSTAŃiSŁAW. Odwiedzi nasze domy modlitwy w Żukowie i w parafii św. Brata Alberta. Wizytę rozpocznie od noclegu w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, a we wtorek 20 września spotka się z młodzieżą w Formacyjnym Domu Młodzieży - dodaje ks. Piotr Wiecki.

Plan peregrynacji relikwii bł. Carlo Acutisa w AG:

20.09. Formacyjny Dom Młodzieży - Parafia pw. Miłosierdzia Bożego Gdańsk-Migowo

  • 18.00 Msza św.
  • 19.00 Agape - Formacyjny Dom Młodzieży
  • 20.00 - 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

21.09. Dekanalne Oratorium Młodych - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP Żukowo

  • 19.00 Adoracja, konferencja, świadectwo

22.09. Dekanalne Oratorium Młodych - Parafia pw. św. Brata Alberta Gdańsk-Przymorze

  • 18.00 Msza Św.
  • 19.00 - 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

23.09. Katolicka Szkoła Podstawowa Im. św. Kazimierza Gdańsk-Zaspa

  • 8.00 Msza Św.

23.09. Wieczór Modlitwy Młodych - Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli Gdynia Obłuże

  • 20.00 - 23.15 Wieczór Modlitwy Młodych - "Findit"

24.09. wSTAŃiSŁAW - Parafia pw. Urszuli Ledóchowskiej Gdańsk-Chełm

  • 17.00 - 20.30 wSTAŃiSŁAW - ArTYsta

Carlo Acutis był uczniem z Mediolanu, który zmarł w 2006 r. na białaczkę w wieku zaledwie 15 lat. W trakcie swojego krótkiego życia stał się gorącym orędownikiem Eucharystii. Codziennie uczestniczył we Mszy św., a w internecie publikował informacje o cudach eucharystycznych. Został beatyfikowany w Asyżu 10 października 2020 r.

Relikwie bł. Carla Acutisa, które przybędą na Pomorze, udostępnił kościół Matki Bożej Większej w Asyżu, gdzie znajduje się jego grób. W złotym relikwiarzu znajduje się fragment jego osierdzia, czyli części ciała najbliższej sercu. Kulminacją polskiej peregrynacji będzie czuwanie na Jasnej Górze w dniach 12-13 listopada.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej Duszpasterstwa Młodzieży i profilu Facebook @DDMArchidiecezjaGdanska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..