V Ogólnopolski Kongres Hlondowski - zaproszenie

W sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi w sobotę 24 września odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej konferencji poświęconej słudze Bożemu kard. Augustowi Hlondowi.

Wydarzenie organizowane jest od 2010 r., a jego zadaniem jest upowszechnianie nauczania kard. Hlonda, które jest dziś niezwykle aktualne. - Myślą przewodnią obecnego kongresu są słowa, które kardynał wypowiedział do Polonii: "Mocno stój przy wierze ojców i trwaj przy świętej wierze". Te słowa są również dla nas ogromnym zobowiązaniem, zarówno w wymiarze osobistym, jak i wspólnotowym czy społecznym. Są wezwaniem dla nas, świeckich, do podejmowania działań, które - jak napisał kard. Hlond w liście pasterskim na 950. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Wojciecha - będą "strzegły chrześcijańskiego znamienia tej ziemi". W tym roku jako Pomorze, jako archidiecezja przeżywamy szczególny jubileusz - 1025. rocznicę chrztu Pomorza i ludności pomorskiej przez św. Wojciecha - mówi Joanna M. Olbert, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej.

Kongres rozpocznie się o godz. 10 Mszą św. w sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki. Następnie zostaną wygłoszone referaty poświęcone tematyce wychowania młodego pokolenia, rodziny, nauczania moralnego. Jeden z wykładów zostanie poświęcony następcy kard. Hlonda - Prymasowi Tysiąclecia. - Kardynał Stefan Wyszyński bardzo często podkreślał, że wypełnia testament kard. Hlonda. Ponadto zostanie podjęty temat roli i zadań świeckich w obecnych czasach w świetle nauczania kard. Hlonda. Dodatkowo ks. Bogusław Kozioł SChr, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego sł. Bożego kard. Hlonda, przedstawi przebieg i stan obecny starań - dodaje J. Olbert.

Kongres organizowany jest przez parafię NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi oraz tamtejszy oddział Akcji Katolickiej. Szczegółowy program znajduje się poniżej oraz na stronie internetowej www.akcjakatolickarumia.pl. Wstęp wolny.

V Ogólnopolski Kongres Hlondowski - zaproszenie  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..