Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Kurs wolontariatu "S.O.S. Jestem w ciąży"

Rusza szkolenie do profesjonalnego wsparcia kobiet w trudnej ciąży. Trwają zapisy na specjalistyczny kurs, który rozpocznie się w październiku w sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie.

Inicjatywa pomocowa dla kobiet funkcjonuje od ponad roku. Realizowana jest przez Fundację "Spotkajmy się pod Jerycho", działającą przy sanktuarium. W czasie rocznej działalności opieką objęto ponad 50 kobiet. - Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń pojawiła się potrzeba rozbudowania naszego zespołu. Wszyscy jesteśmy tu wolontariuszami i cały czas się szkolimy. Tak narodził się pomysł zorganizowania cyklu szkoleń, który pomoże nam w pracy, szczególnie koncentrując się na specyfice naszej działalności - mówi Izabela Szymańska, inicjatorka dzieła "S.O.S. Jestem w ciąży".

Rozpoczęcie 8 października Mszą św. o godz. 10 w sanktuarium. Kurs będzie trwał 9 miesięcy, zajęcia odbywać się będą w każdą 2. sobotę miesiąca w Matemblewie. Będą prowadzone przez profesjonalistów - psychologów, lekarzy, opiekunów hospicyjnych, duszpasterzy. Po ukończeniu kursu będzie można dalej aplikować, by zostać wolontariuszem pomocowego projektu.

Zgłoszenia telefoniczne: 572 955 425 lub mailowe: sekretariat@sosjestemwciazy.pl. Szczegóły na www.sosjestemwciazy.pl.


Więcej o kursie w numerze 38. "Gościa Gdańskiego" na 25 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama