Nowy numer 07/2024 Archiwum

Nagroda "Pro Ecclesia et Populo" - zgłoszenia kandydatów

Do 5 października można proponować kandydatów do odznaczenia Pro Ecclesia et Populo (Dla Kościoła i Narodu) za rok 2021.

W konkursie, organizowanym po raz 24., mogą wziąć udział osoby, które szczególnie wyróżniają się w swojej pracy społecznej związanej z Kościołem lokalnym - nie muszą to być wyłącznie członkowie ruchów i organizacji katolickich. Wśród ponad 100 uhonorowanych w minionych latach znalazły się osoby, które robiły coś wartościowego dla społeczności Pomorza i gdańskiego Kościoła.

- Kandydatów do nagrody rokrocznie zgłaszają przedstawiciele władz kościelnych, stowarzyszeń, fundacji i ruchów katolickich archidiecezji. Odznaczeni to m.in. działacze pro-life, wolontariusze, przedstawiciele wspólnot, katoliccy lekarze czy członkowie grup artystycznych propagujących wartości chrześcijańskie. Uroczyste uhonorowanie nagrodzonych za rok 2021 nastąpi 11 listopada, w czasie Mszy św. wbazylice Mariackiej - mówi Antoni Szymański, przewodniczący kapituły odznaczenia.

Wniosek z kandydaturą należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 5 października w Fundacji "Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia" przy ul. Jaśkowa Dolina 47/2 w Gdańsku, tel.: (58) 341 19 11.


Więcej o nagrodzie w numerze 38. "Gościa Gdańskiego" na 25 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama