Nowy numer 48/2022 Archiwum

wStańiSław 4.0

Ponad tysiąc młodych ludzi spotkało się w sobotni wieczór 24 września w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej na gdańskim Chełmie, by wspólnie uwielbić Boga.

Kolejną edycję wydarzenia pn. „wStańiSław” otworzyli proboszcz ks. Adam Kalina, ks. Piotr Wiecki, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży, oraz wolontariuszka Natalia, przecinając – jak co roku – czerwoną wstęgę. Obecny był także bp Piotr Przyborek, który pobłogosławił zebranych wiernych. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „ArTysta”. – Podtytuł oznacza, że chcemy pokazać Boga jako Stwórcę całego świata oraz człowieka. W ten sposób odczytujemy, że jest On Artystą, to znaczy tym, który tworzy. Ukazuje to, że my, będąc dziećmi Bożymi, jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo, co więcej – mamy w sobie Jego artyzm, czyli piękno – powiedział ks. Piotr Nadolski, główny organizator.

Czas był wypełniony modlitwą wyrażoną przez śpiew i taniec dzięki muzyce zespołu TGD. Było również uwielbienie prowadzone przez muzyków PAW. Słowo do uczestników skierował za pośrednictwem nagrania wideo o. Tomasz Nowak OP. – Bóg stworzył człowieka i każdemu z nas dał inne odciski palców. Jeżeli nawet w naszym ciele jest niepowtarzalność, to jestem absolutnie przekonany, że jest także obecna w duchu. To bezinteresowna miłość, która pozwala stwarzać nas w sposób wyjątkowy. Nigdy kogoś takiego jak ja nie było i nie będzie, tylko teraz. Tym samym jesteśmy szczególnie zaproszeni do tego, by być twórczymi, kreatywnymi na podobieństwo Pana – mówił.

W tym roku uczestnicy imprezy ewangelizacyjnej w prezencie otrzymali drewnianą ramkę, na której mogli odcisnąć własne linie papilarne. Ten symbol oznaczał, że każdy człowiek jest wyjątkowym, niepowtarzalnym i pięknym arcydziełem samego Stwórcy. Taka sama duża rama witała przybywających do świątyni, tak, by każdy mógł pozostawić po sobie ślad. Ważnym elementem wydarzenia była obecność relikwii bł. Carla Acutisa. Wprowadziła w adorację Najświętszego Sakramentu, która co roku jest centralnym punktem spotkania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama