IV Pomorski Dzień Seniora - zaproszenie

W najbliższą sobotę 1 października, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, odbędzie się IV Pomorski Dzień Seniora w Gdyni. Dla osób przeżywających piękną jesień życia oraz ich bliskich organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Wydarzenie, organizowane przez Fundację "Adaptacja", odbędzie się pod hasłem: "Żyj kolorowo". - Wspieramy lokalne społeczeństwo już od ponad 7 lat. Angażujemy się w działania na rzecz seniorów oraz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Tworzymy miejsce, aranżujemy aktywności, w których integrujemy seniorów z młodszymi pokoleniami. Cały nasz zespół z ogromnym powołaniem w sercu realizuje projekty, które odmieniają rzeczywistość i dodają radość do codzienności - zaznaczają organizatorzy.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych rozpoczną się o godz. 12 przed Urzędem Miasta Gdyni przy al. Piłsudskiego 52/54. Stamtąd, przy akompaniamencie orkiestry dętej, ul. Świętojańską przejdzie kolorowa parada seniorów i przyjaciół. Pierwsza część zakończy się słodkim poczęstunkiem i krótkim występem muzycznym na pl. Kaszubskim.

Kolejnym etapem świętowania będzie koncert charytatywny o godz. 14 w sali koncertowej Morskiego Portu Gdynia SA, mieszącej się przy ul. Rotterdamskiej 9. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Grzegorz Poloczek, znany polski piosenkarz, satyryk, członek i autor wielu tekstów kabaretu Rak. Wstęp jest bezpłatny. Koncert odbędzie się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fundacja "Adaptacja" zaprasza wszystkich chętnych - bez względu na wiek - do udziału w wydarzeniu. - Chcemy zwrócić uwagę na potrzeby i problemy grupy senioralnej. Naszym celem jest pokazanie młodszym pokoleniom, że ich ojcowie i dziadkowie wciąż są aktywni, otwarci, chętni do integracji i wzajemnego dzielenia się swoimi doświadczeniami - mówią organizatorzy.

Więcej informacji na www.adaptacja.info.

IV Pomorski Dzień Seniora - zaproszenie   Plan obchodów IV Pomorskiego Dnia Seniora w Gdyni. Materiał prasowy
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..