Nowy Numer 16/2024 Archiwum

ScalONA - propozycja dla pań

Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Gdańskiej "Debora" zaprasza na spotkanie inauguracyjne. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich pań, które chcą zagłębić się w temacie kobiecości, a także rozwijać swoją duchowość.

W najbliższy piątek 30 września odbędzie się spotkanie otwierające działalność nowo ustanowionego duszpasterstwa. - Tytuł ScalONA kojarzy nam się z kobietą pełną, która jest połączona w jedną całość. Jest złożona z różnych elementów, pasujących do siebie, które scalają się idealnie - mówi Małgorzata Filar, członkini rady duszpasterstwa.

- Chcemy pokazać i zbudować wokół społeczności kobiet żywy Kościół. Chcemy, żeby było to miejsce, w którym będą mogły odnajdować marzenia, które Bóg przygotował dla nich, dla ich życia. Gdzie razem będziemy uczyły się, jak je wypełniać, również na podstawie żeńskich postaci biblijnych. One są dla nas ogromną inspiracją, siłą, która pokazuje obraz kobiet walczących, mających pasje, ale i cechujących się łagodnością i miłością - dodaje M. Filar.

W programie pierwszego spotkania przewidziana jest nauka bp. Wiesława Szlachetki o inspirującej Deborze, opisanej na kartach Pisma Świętego. Następnie Irena Neumeler podzieli się doświadczeniem wieloletniej posługi w formacji kobiet w Polsce i przybliży tematykę tożsamości. Podczas wydarzenia ks. Michał Moskiewski, duszpasterz Debory, zaprezentuje wizję oraz kalendarium z rozwojowymi propozycjami dla pań. Zwieńczeniem spotkania będzie uwielbienie prowadzone przez M. Filar i Joannę Wentę.

- Niech to będzie zapowiedzią, co jeszcze jest przed nami. Jestem podekscytowana tym spotkaniem, bo ufam, że Bóg będzie prowadzić kobiety. Nie tylko z naszej archidiecezji, ale też z Polski. To On daje nam wizję i marzenia dotyczące tych spotkań. Wierzę, że zaplanował wielkie rzeczy dla nas, byśmy były jeszcze piękniejsze, pełniejsze. Mogły nieść naszą siłę do naszych rodzin i miejsc pracy - podkreśla M. Filar.

Spotkanie odbędzie się w auli św. Jana Pawła ll przy ul. bp. E. Nowickiego 4 w Gdańsku-Oliwie. Początek o godz. 18.30. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia i działalności duszpasterstwa kobiet archidiecezji gdańskiej znajdują się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama