Nowy numer 09/2024 Archiwum

Jesienna edycja ORGANy PLUS+ 2022

Na melomanów czeka 6 premierowych koncertów w gwiazdorskiej obsadzie - to propozycja organizatorów muzycznego wydarzenia, które potrwa od 7 do 16 października.

Wiosną ORGANy PLUS+ 2022 poświęcono w całości twórczości sakralnej Stanisława Moniuszki w 150. rocznicę śmierci polskiego kompozytora. - Jesienią wracamy do tradycyjnego repertuaru festiwalowego, czyli nieznanej lub mało znanej twórczości organowej z różnych regionów Europy. Przed nami dużo premier i debiutów w trakcie 6 tematycznych koncertów jesiennej edycji - zapowiadają organizatorzy.

Inauguracyjny koncert organisty Pietera Dirksena, holenderskiego wirtuoza, znawcy muzyki Dietricha Buxtehudego, odbędzie się w kościele pw. Świętej Trójcy w piątek 7 października o godz. 19.15. Usłyszeć będzie można nie tylko utwory duńskiego kompozytora, ale też dzieła kameralne, wykonane wraz z wybitną holenderską skrzypaczką Quirine van Hoek.

W sobotę 8 października o godz. 19.15 w kościele franciszkanów zostanie zaprezentowany koncert "Tubicinatores et Arcus" (Trębacze i Smyczkowcy). Będzie to występ gdańskiego zespołu Pawła Hulisza Tubicinatores Gedanenses wraz z gośćmi. Muzycy zaprezentują uroczystą muzykę dworu wiedeńskiego.

Natomiast w niedzielę 9 października o godz. 15.30 w tym samym miejscu odbędzie się recital śpiewaka muzyki dawnej Georga Poplutza. W autorskim programie pt. "Z Babilonu do Jerozolimy" przedstawi muzycznie drogę narodu wybranego do Ziemi Obiecanej. Towarzyszyć mu będzie niemiecki wirtuoz organów Jürgen Banholzer.

Drugi weekend festiwalu - 14-16 października - to czas na prezentację kompozycji autorów czeskich, niemieckich, hiszpańskich i portugalskich.

Bilety i karnety można kupić na platformie e-bilet oraz godzinę przed koncertem. Szczegóły TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama