Nowy numer 48/2023 Archiwum

Formacja z Duchem Świętym - zaproszenie

Fundacja "Radość Ewangelii" zaprasza na roczną formację osoby, które chcą dobrych zmian, rozwoju i doświadczenia mocy Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie już 10 października - stacjonarnie, dzień później - online. Zapisy trwają.

Inicjatywa pn. Rok Dobrych Zmian "Żyj mocą Ducha Świętego" to propozycja dla odważnych, którzy chcą pozytywnych zmian. - Nasze życie wypełniają nie tylko liczne obowiązki, ale też mnóstwo doświadczeń, które spotykają nas codziennie. Nawet jeśli nie jesteśmy postawieni przed wyborem między dobrem a złem, to wśród rzeczy dobrych mamy bardzo wiele propozycji. Często nie wiemy, na co się zdecydować, co zrobić, co wybrać. Zapraszamy tych, którzy chcą realnych zmian w swoim życiu, choć efekty nie przyjdą natychmiast. Trzeba wysiłku, zaangażowania, czasu, ale ta formacja przygotuje do dostrzegania i wybierania najlepszych rzeczy, które Bóg nam daje - mówi Aneta Puszko OV z Fundacji "Radość Ewangelii".

Przez 9 miesięcy uczestnicy będą podejmować zagadnienia związane m.in. z owocami Ducha Świętego. Dary te to wymienione w Liście do Galatów (Ga 5,22-23): miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

Organizatorzy proponują dwie formy uczestnictwa w grupach formacyjnych: spotkania na żywo - w każdy 2. i 4. poniedziałek miesiąca w godz. 19-20.30, w kościele NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku-Zielonym Trójkącie (ul. Marynarki Polskiej 148) lub spotkania online - w każdy 2. i 4. wtorek miesiąca w godz. 19.30-21.

Roczna formacja, od października 2022 do czerwca 2023 r., obejmuje: konferencje tematyczne w każdym miesiącu, wspólną medytację słowa Bożego, modlitwę, stałe, małe grupy dzielenia w każdym miesiącu, materiały formacyjne i weekendowe rekolekcje stacjonarne podsumowujące rok formacyjny.

Początek spotkań stacjonarnych 10 października o godz. 19 w gdańskim kościele, a online - 11 października o godz. 19.30 na platformie Zoom. Uczestnictwo w formacji jest odpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama