Nowy numer 48/2023 Archiwum

Czytajmy Pismo Święte

Przed nami kolejna edycja Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Zgłoszenia do 30 listopada.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach nauczania. Dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych przygotowano zmagania w formie plastycznej, natomiast młodzież aż do szkół średnich zmierzy się w testach z wiedzy.

W konkursie organizowanym przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej i Fundację "Słowo" chodzi o promowanie czytania Pisma Świętego. - W dzisiejszych czasach ze wszystkich stron jesteśmy wręcz bombardowani różnorakimi wskazaniami: jak mamy się zachowywać, jak działać, jak żyć przyjemnie, bez zobowiązań, bez odpowiedzialności za nasze życie. A właśnie Pismo Święte kieruje do nas słowa, które je porządkują. Pragniemy jako organizatorzy zachęcić młodych ludzi do czytania Biblii, aby z niej czerpali wzorce i drogowskazy - mówi Joanna M. Olbert, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej.

Biblijne zmagania organizowane są od 2001 roku. Obejmują teren archidiecezji gdańskiej i całego województwa pomorskiego. Są podzielone na trzy etapy - szkolny, rejonowy i wojewódzki. Laureaci najwyższego stopnia z klas IV-VIII otrzymują dodatkowe punkty na świadectwie do rekrutacji do szkół średnich. Tegoroczny temat to Ewangelia wg św. Mateusza. Uczniowie będą zgłębiać ją aż do maja, kiedy nastąpi finał i uroczyste rozstrzygnięcie.

Katecheci mogą zgłaszać szkoły do udziału w konkursie do 30 listopada. Regulamin i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.ak.diecezja.gda.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama