34. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej w Rumi - zaproszenie

Od 20 do 22 października w sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi potrwa kolejna, 34. edycja wydarzenia muzycznego, któremu patronuje ks. Stanisław Ormiński, autor melodii Apelu Jasnogórskiego.

Tegoroczny festiwal odbywa się w 35. rocznicę śmierci ks. prof. Ormińskiego, który jest inspiracją dla wielu muzyków. Wydarzenie organizowane jest przez jego wychowanków, którzy żywo pielęgnują pamięć o salezjaninie.

W ramach 34. MFMR odbędą się 3 konkursy i 4 koncerty. - W zmaganiach zmierzą się młodzi organiści do 27. roku życia i zespoły chóralne niezawodowe. Oprócz tego będzie również konkurs na najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim, co spełnia wielką rolę, jeśli chodzi o promocję języka, kultury kaszubskiej i samej Rumi, która wkrótce obchodzić będzie swoje 800-lecie - mówi Daniel Ptach, dyrektor festiwalu.

- W czwartek będziemy mogli usłyszeć improwizacje organowe na temat Apelu Jasnogórskiego. Piątek poświęcony jest utworom napisanym specjalnie na festiwal. Wystąpi m.in. Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Sobotni koncert finałowy wprowadzi melomanów w muzykę religijno-patriotyczną, którą wykona Cappella Gedanensis pod dyrygenturą Agnieszki Franków-Żelazny - dodaje D. Ptach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegółowy program dostępny jest poniżej i na stronie www.festiwalrumia.pl.

34. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej w Rumi - zaproszenie   Program 34. MFMR im. ks. Ormińskiego. Materiał prasowy

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański. Patronem medialnym jest gdański oddział "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..