Gdański

Zaproszenie na XII edycję Cecyliady

Już 19 listopada odbędzie się XII Cecyliada u św. Urszuli Ledóchowskiej na gdańskim Chełmie. Hasło tegorocznego konkursu brzmi "Jesteśmy dziećmi Bożymi". Zgłoszenia do 31 października.

W muzycznych zmaganiach chodzi przede wszystkim o oddanie chwały Bogu. Cecyliada dodatkowo promuje kulturę chrześcijańską, rozwija u najmłodszych zamiłowanie do śpiewu i pomaga radzić sobie z tremą przed występem publicznym.

- Konkurs skierowany jest do schol i zespołów archidiecezji gdańskiej, które gromadzą dzieci do VIII klasy szkoły podstawowej. Staramy się, żeby na pierwszym miejscu były wspólne uwielbienie, wymiana doświadczeń, integracja, a dopiero później rywalizacja - wyjaśnia s. Małgorzata Miliszewska, koordynator wydarzenia.

Dzieci będą mogły pochwalić się wykonaniem wybranej pieśni a cappella i recytacją tekstu, nawiązujących do hasła tegorocznej edycji przeglądu: "Jesteśmy dziećmi Bożymi". Zaśpiewają także dowolną pieśń religijną z akompaniamentem. Oceniane będą emisja głosu, brzmienie, dykcja, charakter liturgiczny utworów, strój oraz dobór repertuaru.

Przesłuchania pod okiem jury rozpoczną się w sobotę 19 listopada od godz. 11.30 w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Cieszyńskiego 1 w Gdańsku. Do zajęcia miejsc na widowni zaproszeni są wszyscy fani dziecięcego śpiewu. Po występach, o godz. 14, zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Przyborka dla wszystkich uczestników konkursu. Następnie odbędą się uwielbienie i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. O godz. 15.30 poznamy laureatów.

Dla najlepszych przewidziane zostały nagrody, w tym nagroda publiczności. XII Cecyliada zakończy się wielkim finałem, podczas którego dzieci wykonają piosenkę "Jestem Twój. Amen!" autorstwa zespołu Siewcy Lednicy.

Zgłoszenia scholi do 31 października na adres mailowy: cecyliada.gdansk@wp.pl. Regulamin i szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej parafii św. Urszuli Ledóchowskiej: www.patronplus.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama