Nowy numer 5/2023 Archiwum

Świętość na co dzień - zaproszenie

W sobotę 5 listopada odbędzie się kolejne otwarte spotkanie w ramach Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej. W programie m.in. konferencje, rozmowa i modlitwa.

O tym, że warto żyć w rytmie liturgii, przekona nas już w tę sobotę Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej. Wszyscy chętni zaproszeni są na wykład otwarty pt. "Świętość na co dzień". Listopadowe spotkanie poświęcone będzie liturgii jako przestrzeni, w której słowo Boże dotyka naszego życia i je uświęca. Uczestnicy porozmawiają także, jak oddawać Bogu chwałę i podążać za Nim, będąc obecnym na Eucharystii.

Wydarzenie rozpocznie się odmówieniem jutrzni wraz z rozważaniami o godz. 9 w auli św. Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie przy ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 4. Następnie będzie można wysłuchać konferencji ks. Krzysztofa Borysewicza i ks. Mateusza Tarczyńskiego. - Zastanowimy się, czym w zasadzie jest liturgia. Chcemy wgryźć się w temat i odkryć, dlaczego jest on tak ważny i dotyczy nie tylko księży i ministrantów, ale każdego ochrzczonego. Będziemy odkrywać, dlaczego warto żyć w rytmie liturgii na co dzień i jak to zrobić, aby nasza codzienność była przesiąknięta Bogiem - zachęcają koordynatorzy Szkoły Biblijnej.

Świętość na co dzień! Zapraszamy na spotkanie o liturgii - 5 listopada Gdańsk-Oliwa
Galilea. Tajemnice Pisma Świętego

Będzie to również czas wspólnoty. Przerwy stanowią okazję do rozmowy z innymi uczestnikami i wymiany doświadczeń. Przewidziano też czas na dyskusję z zaproszonymi gośćmi. Zwieńczeniem spotkania będzie Msza św. o godz. 13 w archikatedrze oliwskiej, pod przewodnictwem bp. Piotra Przyborka, założyciela Szkoły Biblijnej.

Szczegółowy plan wydarzenia znajduje się na stronie internetowej: www.szkolabiblijna.gda.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama