Nowy numer 20/2024 Archiwum

25. Wieczory Refleksji Religijno-Społecznej - zaproszenie

W klubie parafialnym Fides przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gdańsku-Wrzeszczu 14 listopada rozpocznie się cykl spotkań organizowanych przez Akcję Katolicką.

Wykłady odbywają się zawsze w tygodniu przed uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, które jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. - Trwają od momentu powstania naszego Parafialnego Oddziału AK. W tym roku obie inicjatywy obchodzą swój srebrny jubileusz. Wieczory są nawiązaniem do przedwojennych tygodni społecznych, które organizowane były przez Akcję Katolicką. Mają za zadanie przybliżyć tematykę religijną i społeczną - mówi Antoni Kakareko, organizator.

Tegoroczne spotkania potrwają od 14 do 18 listopada. - Rozpoczynają się prelekcją prof. Janusza Trupindy, który przybliży działalność Gedanii - Klubu Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku, który mieścił się bezpośrednio przy kościele św. Stanisława i ściśle współpracował z parafią - dodaje A. Kakareko. We wtorek dr Anna Lepacka przybliży temat "San Stanislao dei Polacchi" - rzymskiego kościoła i hospicjum. Natomiast w środę odbędzie się tradycyjny Wieczór Wileński, który zawsze organizowany jest 16 listopada, w święto liturgiczne Matki Bożej Ostrobramskiej. - Dzień ten cieszy się wielkim powodzeniem, ze względu na to, że we Wrzeszczu mieszka silna społeczność ekspatriantów z Wileńszczyzny i Kresów - zaznacza prezes oddziału AK.

- Spotkanie ma nie tylko charakter intelektualny, ale również modlitewny, refleksyjny oraz integracyjny. Uzupełnione jest kuchnią litewską. Skosztować można tradycyjnego chleba wileńskiego ze smalcem według przepisów kresowych oraz innych wypieków. Proponujemy nie tylko ucztę dla ducha, ale i dla ciała - zachęca A. Kakareko.

Wieczory zakończą się w czwartek tematem niezwykle istotnym dla katolików świeckich. O misji społecznej mediów publicznych mówił będzie dr Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk.

Wieczory refleksji rozpoczynają się o godz. 19 w klubie parafialnym Fides przy kościele pw. św. Stanisława BM w Gdańsku-Wrzeszczu przy ul. Legionów 13A.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama