Nowy numer 5/2023 Archiwum

Jadą na Europejskie Spotkanie Młodych w Rostocku

- Jest to piękne i bezcenne doświadczenie gościnności, modlitwy, której towarzyszą śpiewy kanonów w różnych językach, oraz czas spędzony z młodymi ludźmi z całego świata - mówi Marta Hnat.

Marta po raz pierwszy na Europejskie Spotkanie Młodych pojechała do Rygi na przełomie 2016/2017 roku. Po powrocie postanowiła uczestniczyć w kolejnych spotkaniach młodych z całej Europy, organizowanych przez braci z Taizé. - Europejskie Spotkanie Młodych to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, wyjątkowa w swej prostocie modlitwa oraz budowanie relacji z Panem Bogiem. Każdy wyjazd to inne, nowe doświadczenie, które wzbogaca nasze życie i pokazuje, że dobro jest wśród nas - zaznacza M. Hnat.

Ksiądz Andrzej Lojtek był na ESM w Poznaniu i Wrocławiu. - W centrum tych spotkań jest Chrystus. Fascynujące jest to, że w jednym miejscu na modlitwie spotykają się młodzi katolicy, prawosławni i protestanci z całej Europy. To bardzo scala młodzież - podkreśla.

Tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych odbywać się będzie w północno-wschodnich Niemczech, w mieście Rostock i jego okolicach, od 28 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 roku. Przeznaczone jest dla młodych ludzi w wieku od 18 do 35 lat. Wyjazd organizują Ruch Światło-Życie AG oraz wspólnota Taizé w Trójmieście. Zapisy przez stronę internetową. Zostało kilka wolnych miejsc.

Wspólnota Taizé w Trójmieście spotyka się na modlitwie z kanonami w pierwsze piątki miesiąca w bazylice św. Mikołaja u ojców dominikanów o godz. 19.45.


Więcej w 48. numerze "Gościa Gdańskiego" na 4 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama