Nowy numer 5/2023 Archiwum

Biegiem do Matki

W sobotę 10 grudnia odbędzie się V pielgrzymka w intencji obrony życia. Entuzjaści sportu pokonają liczącą 34 km trasę z Rumi do Gdańska-Matemblewa. Zapisy do 4 grudnia.

Pierwsza pielgrzymka biegowa wystartowała w 2018 r. pod szyldem Klubu Biegaczy "Prawo do życia", który zrzesza osoby nie tylko z Pomorza, ale również z całego kraju. Członków wyróżniają jaskrawopomarańczowe koszulki z nadrukiem przedstawiającym człowieka na różnych etapach rozwoju. - Uczestniczyłem w podobnym wydarzeniu w diecezji pelplińskiej, biegliśmy z Bytowa do Sianowa. Jest to dłuższy dystans, bo aż 62 km. Postanowiłem zorganizować podobną z rodzinnej Rumi do matemblewskiego sanktuarium, które jest szczególnie bliskie sercom małżeństw starających się o potomstwo. Nasza trasa liczy około 34 km i przebiega przez pagórkowaty teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pielgrzymka skierowana jest do biegaczy długodystansowych i wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego - mówi Jacek Kłeczek, inicjator i pomysłodawca wydarzenia.

Tegoroczny bieg jest już piąty i zawsze organizowany jest w okolicy uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rozpocznie się 10 grudnia o godz. 6.15 Mszą św. w kościele pw. bł. Edmunda Bojanowskiego i św. Antoniego Padewskiego w Rumi. Około 7.30 uczestnicy wyruszą na trasę. Pątnicy będą modlić się w ciszy, ale przewidziano również przystanki na wspólną modlitwę różańcową. - Tradycyjnie modlimy się w pięciu intencjach: uwielbiamy Stwórcę i dziękujemy za dar życia, przepraszamy za grzech aborcji, prosimy o mądrość i odwagę dla rządzących, aby wprowadzili w Polsce prawo, które będzie chronić wszystkie dzieci nienarodzone, oraz o przemianę ludzkich serc dla tych, którzy sprzeciwiają się uznaniu prawa do życia. Modlimy się także o dar poczęcia i narodzin dla wszystkich małżeństw, które tego pragną i proszą o to Matkę Bożą Brzemienną w sanktuarium w Gdańsku-Matemblewie - dodaje organizator.

Pątnicy, prócz modlitwy i ofiarowania swojego trudu, wesprą finansowo matemblewski Dom Samotnej Matki. - Zapraszam serdecznie do udziału wszystkich biegaczy, którym zależy na obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci i pragną modlić się w tych intencjach. Możemy w ten sposób zamanifestować swoje poglądy i wielką wartość życia ludzkiego, ale przede wszystkim podziękować Panu Bogu za ten bezcenny dar oraz przedłożyć nasze prośby naszej Matce, która z miłością wysłuchuje naszych modlitw - zachęca J. Kłeczek.

Na pielgrzymkę obowiązują zapisy. Aby wziąć w niej udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do niedzieli 4 grudnia. Szczegółowe informacje oraz karta zapisu znajdują się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama