Betlejem - Dom Chleba w Gdańsku

W czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego specjalny program zaprezentują na scenie m.in. kolędujący wolontariusze Caritas. W niedzielę 4 grudnia będzie to festyn propagujący Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.

W niedzielę 4 grudnia scena na gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym będzie miejscem promowania idei wolontariatu przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Imprezę pn. ”Betlejem - Dom Chleba” otworzy na Targu Węglowym o godz. 14 bp Piotr Przyborek, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

- Następnie na scenie pojawi się kilka zespołów wolontariuszy, którzy będą kolędować z odwiedzającymi jarmark. Do godz. 17 przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i aktywności dla dzieci i rodziców, które poprowadzi Szczepan Babiuch, znany wodzirej. Na uczestników czekają nagrody. Chcemy w ten sposób rozpocząć obchody Dnia Wolontariusza i zachęcić kolejne osoby do działalności w naszej Caritas - mówi ks. Andrzej Wiecki, zastępca dyrektora Caritas AG.

W czasie wydarzenia prowadzona będzie również kwesta na rzecz domu hospicyjnego im św. Józefa, prowadzonego przez Caritas AG.

Niedzielna impreza to kolejne wydarzenie przygotowane przez gdański Kościół we współpracy z miastem Gdańsk w ramach imprez targowych. Organizatorami wydarzenia są archidiecezja gdańska, duszpasterstwo bazyliki Mariackiej i Caritas AG.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..