Nowy numer 09/2024 Archiwum

Jarmark św. Mikołaja w Gdańsku - zaproszenie

W weekend 3 i 4 grudnia Dominikańskie Duszpasterstwo Postakademickie, działające przy gdańskim klasztorze oo. dominikanów, zaprasza na Jarmark św. Mikołaja. Cały dochód zostanie przekazany dla Centrum św. Marcina de Porres w ukraińskim Fastowie.

Jarmark będzie doskonałą okazją do dobrego spędzenia czasu, ale także do kupienia świątecznych prezentów. Wśród rzeczy przygotowywanych do sprzedaży znajdą się m.in. książki, grafiki i świąteczne ozdoby. Nie zabraknie też jedzenia, picia i atrakcji dla dzieci.

Wydarzenie odbędzie w sobotę 3 grudnia w godz. 12-20 i niedzielę 4 grudnia od godz. 8.30 do 22.15 na dziedzińcu gdańskiego klasztoru.

Dodatkowo na facebookowej stronie wydarzenia odbędzie się wirtualna licytacja. Wygrać będzie można takie atrakcje, jak profesjonalna sesja fotograficzna, masaż czy godzinna lekcja śpiewu.

Cały dochód z dominikańskiego jarmarku zostanie przekazany Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie, którym zajmują się również ojcowie dominikanie. W czasie wojny ich codzienna działalność rozszerzyła swój zasięg. Wspierają lokalną społeczność z mniejszych miejscowości w powrotach do domów, ale także pomagają osobom mieszkającym na terenach objętych działaniami wojennymi. Teraz skupiają się na przygotowaniach do zimy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama