Nowy numer 49/2023 Archiwum

Koncert "Kolędy na inny czas" w Gdańsku - zaproszenie

Nie rodzina Pospieszalskich, a m.in. Katarzyna Cerekwicka i Łukasz Zagrobelny - IPN zaprasza na kolędowanie w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku w piątek 13 stycznia o godz. 19. Wstęp wolny.

Bywały Święta Bożego Narodzenia, gdy gwiazda na niebie nie świeciła jasno; w historii zapisały się liczne Wigilie, gdy na stole leżała tylko kromka chleba… I choć pojawiała się pokusa odłożenia kolęd… na inny czas, Polacy potrafili zaufać, że Nowonarodzony przyniesie pokój i ukojenie.

Podczas koncertu kolędowego 13 stycznia 2023 r. o godz. 19 w kościele Chrystusa Króla w Gdańsku artyści zaśpiewają popularne polskie kolędy, ale i te zapomniane, w których wybrzmiewają nuty niepokoju, bo słowa pisane były w obozach, na obczyźnie lub przy wtórze strzałów.

Instytut Pamięci Narodowej pragnie ożywiać pamięć o tych, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny i którym przyszło spędzać święta w samotności lub niewoli. By przybliżyć słuchaczom historie wigilijne z czasów wojny, lektorzy - Małgorzata i Jakub Kornaccy - przeczytają wspomnienia byłych więźniów obozów koncentracyjnych.

Większość utworów pochodzi z płyty kolędowej „Na Inny Czas”, którą Biuro Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej wydało i udostępniło na kanale IPNtv w połowie grudnia 2022 r. Autorem aranżacji i kompozycji jest młody gdański kompozytor Krzysztof Falkowski.

Wystąpią: Katarzyna Cerekwicka, Karolina Niebrzegowska, Łukasz Reks, Łukasz Zagrobelny. Kwartet wokalny: Cantores Veiherovienses

Koncert będzie retransmitowany na kanale IPNtv.

Wstęp wolny!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama