Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ekumeniczne modlitwy w Trójmieście - zaproszenie

Od 18 do 25 stycznia obchodzony będzie kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jak co roku wierni i duchowni różnych wyznań spotkają się na nabożeństwach w pomorskich świątyniach.

Hasłem tegorocznych spotkań są słowa proroka Izajasza: "Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości" (Iz 1,17). - To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań na całym świecie, ale też w naszej archidiecezji spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, koncertach i innych wydarzeniach, by poznawać się nawzajem i wspólnie modlić się o jedność - mówi ks. kan. Dariusz Ławik, przewodniczący Rady ds. ekumenizmu w archidiecezji gdańskiej.

W Trójmieście nabożeństwa i spotkania ekumeniczne odbędą się z udziałem przedstawicieli różnych Kościołów: rzymskokatolickiego, prawosławnego, polskokatolickiego czy ewangelicko-metodystycznego. - Będziemy się spotykać w kolejnych świątyniach trójmiejskich chrześcijan i wspólnie modlić się o jedność, rozważając słowo Boże. W tym roku rozpoczniemy też od wspólnej modlitwy międzyreligijnej. W Centrum Ekumenicznym św. Brygidy w Gdańsku, u sióstr brygidek spotkamy się razem, chrześcijanie, Żydzi i muzułmanie, by zwrócić się w modlitwie do Boga o pokój. Okoliczności, które nam towarzyszą od blisko roku, wojna na Ukrainie, to rzeczywistość, w której żyjemy - dodaje ks. Ławik.


Program Tygodnia Ekumenicznego w Archidiecezji Gdańskiej

17.01.2023 - Międzyreligijna Modlitwa o Pokój - Centrum Ekumeniczne św. Brygidy, Gdańsk, ul. Polanki 124 - godz. 18. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

18.01.2023 - Kościół ewangelicko-augsburski - Sopot, kościół Zbawiciela, Skwer ks. Otto Bowiena (ul. Piastów) - godz. 18.

19.01.2023 - Kościół ewangelicko-metodystyczny - Gdańsk-Wrzeszcz, kaplica Emanuela, ul. Pniewskiego 8 - godz. 18.

20.01.2023 - Kościół rzymskokatolicki - archikatedra oliwska - godz. 18.

21.01.2023 - Kościół prawosławny - Gdańsk-Wrzeszcz, cerkiew pw. św. Mikołaja, ul. Traugutta 45 - godz. 17.00.

22.01.2023 - Kościół polskokatolicki - Gdańsk, kościół pw. Bożego Ciała, ul. 3 Maja 19 - godz. 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama