Nowy numer 09/2024 Archiwum

Babcie i dziadkowie zbierają na kalendarz

Specjalne wydawnictwo, przygotowane przez gdańską Caritas, po raz drugi ma zaprezentować m.in. podopiecznych z domu przy ul. Fromborskiej w Gdańsku. Ruszyła zbiórka pieniędzy na organizację sesji fotograficznej i wydanie charytatywnego kalendarza seniorów.

Kolejna inicjatywa, która narodziła się w domu na gdańskim Przymorzu, ma za zadanie wspierać, a przede wszystkim aktywizować seniorów. Pomysłodawczyniami drugiego już kalendarza są Wioleta Pacak-Rygielska, dyrektor Centrum Pomocowego Caritas im. św. Jana Pawła II, i Marlena Niesiołowska-Pisarczyk, instruktor ds. kulturalno-oświatowych. W budynku przy ul. Fromborskiej 24 działają m.in. Dom Pomocy Społecznej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Na co dzień przebywa tam ponad 130 seniorów, którzy albo dochodzą do zdrowia po pobycie w szpitalu, albo mieszkają, korzystając z całodobowej opieki.

Dyrektor centrum prawie dwa lata temu wraz z grupą pracowników, kilkunastu podopiecznych oraz profesjonalistów, fotografów przygotowała sesję fotograficzną w placówce. W tym roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i Podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego chcą znów stanąć przed obiektywem. Ale nie tylko oni. - Marzy nam się projekt edukacyjno-artystyczny w formie kalendarza o nazwie "Tylko mi tu nie słodź!". Pojawią się w nim zdjęcia seniorów z domu przy Fromborskiej oraz młodzieży-wolontariuszy, promujące zdrowy styl życia. Zdjęcia będą kolorowe, energetyczne, z humorem, choć tematyka będzie poważna, bo dotycząca m.in. profilaktyki cukrzycy - wyjaśnia W. Pacak-Rygielska.

Ruszyła już internetowa zbiórka pieniędzy na realizację przedsięwzięcia. Wystarczy wejść TUTAJ.


Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Gdańskiego" nr 3 na 22 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama