Nowy numer 20/2024 Archiwum

Małżeńskie spotkania w Jastarni już od 7 lutego

Na Półwysep Helski na tygodniowe spotkanie zaproszone są żony i mężowie - od 7 do 14 lutego odbędzie się tam Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa.

Już po raz 8. w miejscowościach położonych nad tzw. Małym Morzem - w Jastarni, Kuźnicy i Juracie - spotkają się małżonkowie z różnych zakątków globu. Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod hasłem: "Czas na miłość". Małżeńskie spotkania potrwają tydzień i zakończą się w walentynki, a chodzi w nich o propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.

- Dla budowania bliskich więzi niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu przez małżonków. W tym roku w nasz projekt zaangażowanych jest wielu partnerów - powstał Społeczny Komitet Obchodów MTM. Stworzyli go Tyberiusz Narkowicz, burmistrz Jastarni, proboszczowie z Jastarni, Juraty i Kuźnicy ks. Piotr Zieleziński, ks. Marcin Nowak i ks. Dariusz Cieniewicz. Mamy też wsparcie przedszkola, szkoły, MOKSiR, właścicieli pensjonatów, restauracji i przedstawicieli Domowego Kościoła. Dla uczestników spotkania przygotowaliśmy tygodniowy program obchodów MTM - mówi Ewa Kohnke, psycholog, organizatorka spotkania.

We wtorek 7 lutego wydarzenie rozpoczną Msze św. w kościołach w Jastarni, Kuźnicy i Juracie. Kolejne dni wypełnią bezpłatne warsztaty psychoedukacyjne, prowadzone przez psychoterapeutów ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Zaplanowane także inne atrakcje. Po południu w niedzielę 12 lutego tradycyjne "Hartowanie małżeństwa" w wodach Bałtyku, a po kąpieli można będzie ogrzać się w saunie, jak też posilić się bigosem, kiełbaskami i innymi specjałami, przygotowanymi przez morsy z Jastarni.

Podsumowaniem tygodnia będzie wyłonienie "Małżeństwa na medal" - wyróżnienie w formie medalu otrzyma 6 małżeństw najbardziej aktywnych w tegorocznym MTM.

Organizatorami MTM 2023 są: miasto i gmina Jastarnia, parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni, parafia pw. św. Antoniego w Kuźnicy i parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Juracie.

Wszelkie informacje i program wydarzenia TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama