Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2023 - zaproszenie

Już 11 marca młodzież szkół średnich archidiecezji gdańskiej powierzy Matce Bożej Częstochowskiej czas egzaminów dojrzałości i swoją przyszłość.

Matura jest jednym z zadań, które czekają młodych ludzi z ostatnich klas szkół średnich. Wybór kierunku studiów i dalszej drogi życiowej jest szczególnie stresującym czasem dla uczniów, ale również ich rodziców. Oprócz intelektualnego przygotowania do egzaminów warto także powierzyć ten czas Matce Bożej. Duszpasterstwo Młodzieży AG oraz Duszpasterstwo Akademickie "Na Czarnej" zapraszają do wzięcia udziału w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. - W tym zadaniu brania życia w swoje ręce nie jesteś sam. Masz rodziców, przyjaciół, katechetów, Matkę Bożą za sobą. Zapraszam do tego, by poznać siłę wspólnoty Kościoła, czyli ten potencjał, który daje nam wiara - mówi ks. Piotr Wiecki, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem: "Miłość jest blisko". Tematami przewodnimi będą Boża miłość i bliskość, których młodzi ludzie tak bardzo potrzebują. Organizatorzy wraz z gośćmi wydarzenia pragną przybliżyć uczestnikom prawdę, że budowanie żywej relacji z Bogiem jest kluczowe w życiu każdego człowieka. Na pielgrzymce mogą odkryć, że nie wszystko jest w ich rękach, a miłość Boga jest potężniejsza od zmartwień, problemów i grzechu. Podczas spotkania głównym prelegentem będzie ks. Krzysztof Konkol, diecezjalny duszpasterz akademicki, a współprowadzącymi konferencje będą siostry ze wspólnoty misyjnej Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego z Sopotu. W planie przewidziane są dwa bloki składające się z części konferencyjnej i ewangelizacyjnej, która zostanie poprowadzona przez studentów DA "Na Czarnej".

Centralnym punktem dnia będzie Eucharystia sprawowana w intencji tegorocznych maturzystów, podczas której młodzież licealna będzie miała możliwość zawierzenia się Matce Bożej. - Sam akt oddania się Maryi dał mi pokój w sercu przed egzaminami, ale także teraz podczas studiów. Wiedziałam, że będzie dobrze, bo nie jestem sama. Świadectwa osób, które usłyszałam na pielgrzymce, dały mi siłę, że we wspólnocie jest moc. Maryja, jako nasza Matka, czeka tam z wieloma łaskami, pokojem i radością, którymi pragnie obdarzyć każdego. Dlatego nie bój się oddać w ręce Matki, Ona zawsze pomoże, będzie z Tobą - zachęca Róża Chojnowska, ubiegłoroczna maturzystka, dziś studentka położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szczegółowe informacje, plan pielgrzymki oraz formularz zapisów znajdują się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama