Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zaproszenie na "Weekend w seminarium"

Jest to okazja, by poznać kleryckie życie. Od 3 do 5 marca w Gdańskim Seminarium Duchownym potrwa coroczne spotkanie dla młodzieży męskiej.

Gdańskie Seminarium Duchowne od kilku lat organizuje dwa razy w roku weekendowe dni skupienia dla licealistów i studentów. Klerycy i wychowawcy GSD wspólnie z młodzieżą modlą się i prezentują miejsce swojej nauki, pracy i zamieszkania.

Inicjatywa "Weekend w seminarium" to propozycja dla tych, którzy rozeznają swoje powołanie. - Pobyt w naszym domu to okazja do poszerzenia wiedzy i nabycia nowych doświadczeń dla młodych ludzi. Duża część z nich jest u progu wejścia w dorosłość. Chcemy, by te kilkudniowe doświadczenia uczestników mogły ułatwić im odpowiedź na pytanie: "Czy Bóg powołuje mnie do kapłaństwa?" - zaprasza ks. dr Jan Uchwat, ojciec duchowny seminarium.

Uczestnicy weekendowych rekolekcji biorą udział w nabożeństwach i Mszach św. Jest też okazja do spotkań z klerykami i wspólny mecz piłki nożnej. W programie weekendowej wizyty są również medytacje, dyskusje oraz indywidualne rozmowy z duchownymi.

Zapisy i kontakt w sprawie wydarzenia: ksiądz Jan - juchwat@wp.pl; tel. +48 508409192 i kleryk Kamil - kamil.romanowski.gdynia@wp.pl

Informacje na stronie Gdańskiego Seminarium Duchownego - www.gsd.gda.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama