Nowy numer 15/2024 Archiwum

Mobilna droga do kościoła

Do grona lokalizacji aplikacji "Drogowskaz", prezentującej parafie, godziny Mszy św. i innych nabożeństw w polskich diecezjach, dołączyła właśnie archidiecezja gdańska. Darmowe oprogramowanie jest dostępne na wszystkie smartfony.

Aplikacja "Drogowskaz" segreguje kościoły archidiecezji gdańskiej, zaczynając od tych najbliżej położonych. Prowadzi do parafii, a godziny Mszy św., nabożeństw i spowiedzi pokazywane są chronologicznie. Nabożeństwa są podzielone tematycznie. Znajdują się tam również adresy kościołów. Narzędzie ułatwia również kontakt z parafią, pokazuje numer telefonu i adres e-mail.

Projekt wystartował w 2018 r. w Poznaniu z inicjatywy Rafała Witkowskiego. - Wraz z grupą znajomych stworzyliśmy aplikację mobilną archidiecezji poznańskiej. Od początku byliśmy nastawieni na dalszy rozwój, by pomóc największej liczbie wiernych. Jesteśmy osobami wierzącymi. Często podróżujemy, zarówno prywatnie, jak i służbowo. W miejscach, do których jechaliśmy, mieliśmy trudności ze znalezieniem świątyń bądź godzin Mszy św. Są oczywiście standardowe narzędzia, np. mapy na telefon. Pomagają one odszukać kościół, niekoniecznie ten najbliższy, i przekierowują do strony internetowej parafii, na której znajdują się godziny nabożeństw - mówi R. Witkowski z INDICO+, twórca aplikacji.

Obecnie aplikacja jest dynamicznie rozwijana i znajdują się w niej diecezje: gdańska, świdnicka, łowicka, kaliska, sosnowiecka, ełcka, Polska Misja Katolicka we Francji. 

Aplikacja "Drogowskaz" dostępna jest do pobrania za darmo na urządzenia z systemem Android i iOS na stronie www.drogowskaz.org. Do jej działania wymagane jest połączenie z internetem. Rozwój projektu można wesprzeć poprzez www.patronite.pl/AplikacjaDrogowskaz.


Więcej w 9. numerze "Gościa Gdańskiego" na 5 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy