Chusta z Manoppello to obok Całunu Turyńskiego i Chusty z Oviedo jedna z najcenniejszych relikwii chrześcijańskich. Katarzyna i Krzysztof Zabłońscy z Kolbud propagują kult Oblicza Chrystusa z włoskiego miasteczka. Właśnie wydali książkę o wizerunku, którego nie stworzyły ludzkie ręce.
Manoppello to maleńka miejscowość koło Pescary we włoskiej Abruzji. Od ponad czterech wieków znajduje się tu sanktuarium, w którym przechowywany jest wizerunek Świętego Oblicza.
Chusta z Manoppello stała się pierwowzorem dla wszystkich obrazów przedstawiających twarz Chrystusa. Pisze o tym s. Blandina Paschalis Schlömer, która od wielu lat jest eremitką w Manoppello i autorką książki pt. "Jezus Chrystus. Baranek i piękny Pasterz. Spotkanie z Chustą z Manoppello". Udowodniła ona, że twarz Jezusa z Chusty z Manoppello pokrywa się z odbiciem wizerunku Chrystusa na Całunie Turyńskim.
Książka s. Blandiny została niedawno przetłumaczona na język polski. Właśnie ukazała się drukiem za sprawą Katarzyny i Krzysztofa Zabłońskich z Kolbud. Małżeństwo od wielu lat odwiedza włoskie sanktuarium i propaguje kult wizerunku. - Wizerunek jest z nami, kontemplujemy go i modlimy się z nim. Jeździmy w różne miejsca Polski i prowadzimy multimedialną prezentację o Boskim Obliczu z Manoppello i o odkryciu s. Blandiny. Przywozimy ze sobą wykonywane przez nas kopie wizerunków wykonanych wg wskazań s. Blandiny, które można też wtedy kupić. Przetłumaczenie i wydanie książki było kolejnym krokiem w naszej drodze z obliczem Jezusa z Manoppello - dodaje Katarzyna. Wydawnictwo otrzymało imprimatur i nihil obstat archidiecezji gdańskiej.
Książkę, która może być propozycją lektury na czas Wielkiego Postu, jak inne wyroby, można zamówić za pośrednictwem strony.
Tam także znajdują się dane kontaktowe do małżonków, którzy są członkami Stowarzyszenia Nostra Signora del Volto Santo di Manoppello.
Więcej o Chuście z Manopello i książce w numerze 8. „Gościa Gdańskiego” na 26 lutego.