Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wyjątkowy Dzień Kobiet - zaproszenie

Ludzie Pełni Życia zachęcają panie do udziału w katolickiej konferencji, która odbędzie się 4 marca w gdańskiej Oliwie. Temat przewodni to damskie serce.

Spotkanie z cyklu "Dzień Kobiet" jest jednodniowym wydarzeniem organizowanym przez Martę Jędrzejewską, żonę, matkę i prowadzącą z mężem Stanisławem profil Ludzie Pełni Życia. Konferencja tylko dla pań odbędzie się po raz dziewiąty. Hasło wydarzenia to "Podaj dalej, czyli o potencjale kobiecego serca". W planie są trzy konferencje wyjątkowych prelegentek: siostry zakonnej, matki i żony oraz singielki.

- Pierwsza wystąpi s. Joanna Orpel ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa Sacre Coeur. Opowie o tym, że wszystkie źródła są w Bogu. Przybliży zagadnienie wewnętrznego skarbu i tego, czym się karmimy oraz skąd czerpiemy siłę do działania. Następnie Marlena Bessman-Paliwoda podzieli się doświadczeniem tego, że macierzyństwo nie ma granic, a bycie mamą wcale nie oznacza tylko dawania życia. Na koniec usłyszymy Annę Bonk, która opowie o tym, że życie nie jest poczekalnią i w każdym momencie mamy dawać z siebie wszystko - podkreśla M. Jędrzejewska.

Te trzy kobiety będą mówić o tym, jak wielki potencjał kobiety mają tu i teraz. - Każda z nas może i powinna budować Boże królestwo i jednocześnie realizować siebie. Nasze pragnienia serca pochodzą od Boga i potrzebują specjalnej uwagi, by móc je rozwijać w postaci talentów. Nasze zdolności, które dostałyśmy od Pana, nie mogą przecież zostać zakopane pod ziemią. Nie bójmy się wyjść na powierzchnię - dodaje organizatorka.

Wydarzenie rozpocznie się 4 marca o godz. 9 w archikatedrze oliwskiej Mszą św. pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, krajowego duszpasterza kobiet. Konferencja potrwa do godz. 17 w auli Jana Pawła II przy ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 2. Bilety i szczegółowy program są dostępne na stronie: www.ludziepelnizycia.pl. Zapisy trwają do końca lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama