Nowy numer 15/2024 Archiwum

Męskie nauki na Wielki Post - zaproszenie

Wielkopostną propozycją dla panów są VII Diecezjalne Rekolekcje Mężczyzn. Nauki zaplanowano od 6 do 8 marca w parafii NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej na gdańskim Zielonym Trójkącie.

Rekolekcje dla mężczyzn są odpowiedzią na deficyt nauk skierowanych tylko do panów. - Wielki Post to czas przemiany i walki, w którym trzeba zjednoczyć się z Jezusem, przejść przez Jego śmierć i zmartwychwstanie. Mężczyźni potrzebują szczególnego miejsca do intymnego spotkania z Bogiem, ale i z braćmi, którzy rozumieją rozterki pomiędzy siłą sugerowaną przez dzisiejszy świat, a wrażliwością - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, kapelan męskiego Bractwa św. Pawła.

Na spotkania w męskim gronie zaproszeni są panowie z całej archidiecezji. - Tematem rekolekcji jest zdanie z Księgi Proroka Izajasza: "Oto ja, poślij mnie". Będziemy mówić o posłannictwie mężczyzny i jego zadaniach we współczesnym świecie. Nauki poprowadzi ks. Jerzy Morański SDS, kapłan z dużym doświadczeniem w prowadzeniu męskich wspólnot, znany m.in. z wydarzenia Męskie Oblężenie na Jasnej Górze - dodaje.

Tegoroczne przygotowania do świąt Wielkiej Nocy odbędą się w parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej, przy ul. Marynarki Polskiej 148. Spotkania rozpoczyna Msza św. o godz. 18, po której będzie wygłoszona konferencja z nauką rekolekcyjną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy