Nowy numer 15/2024 Archiwum

Woskowy recykling na Wielki Post

Przez cały Wielki Post będzie trwała zbiórka zużytych świec, prowadzona przez Caritas AG. Przetworzone przez podopiecznych zyskają nowy kształt i rolę - ich ogień będzie towarzyszył nabożeństwom Drogi Światła.

Wielki Post może być nie tylko czasem duchowej refleksji, ale też materialnego porządkowania. W naszych domach, ale też w kościołach jest wiele zużytych świec.

- Nie wiemy czasem, co zrobić z takimi resztkami wosku. W tym roku znaleźliśmy sposób, który da drugie życie takim świeczkom, gromnicom czy innym przedmiotom, które można zapalać w lichtarzach. Postanowiliśmy zbierać resztki świec i przerabiać je na nowe. W pracach tych będą uczestniczyć nasi podopieczni z warsztatów terapii zajęciowej. Nowe świece zapachowe posłużą potem uczestnikom nabożeństw Drogi Światła, które będą się odbywały w naszej archidiecezji - mówi ks. Andrzej Wiecki, zastępca dyrektora Caritas AG.

Wszystkie parafie, parafialne i szkolne zespoły kościelnej organizacji mogą zamówić specjalną skrzynkę na profilu i stronie internetowej Caritas AG.


Więcej o inicjatywie w numerze 9. "Gościa Gdańskiego" na 5 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy