Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zaproszenie na wydarzenie "Z serca do serca"

Ludzie Pełni Życia zapraszają na konferencję o bliskości z samym sobą, z drugim człowiekiem i z Bogiem, która odbędzie się 17 czerwca w Polsat Plus Arenie w Gdyni.

Wydarzenie organizują Marta i Stanisław Jędrzejewscy, małżeństwo z 10-letnim stażem. Mają troje dzieci - Kornelię, Izabellę i Ignacego. Tworzą profil Ludzie Pełni Życia, organizują konferencje tematyczne, spotkania dla kobiet, mężczyzn oraz kilkudniowe rekolekcje. Czerwcowe spotkanie jest dla wszystkich, którzy pragną żyć pełną piersią, jednocześnie będąc bliżej Boga. - Wydarzenie „Z serca do serca, czyli o tym, jak się spotkać”, pomoże poukładać klocki życia. Z pewnością wychodząc z konferencji, poczujesz lekkość. Przekonasz się, że jest nadzieja i można nią żyć nie od święta, ale każdego dnia - opowiada M. Jędrzejewska.

Konferencja odbędzie się w trzech blokach tematycznych, obejmujących spotkanie z samym sobą, z drugim człowiekiem i z Bogiem. Do pierwszego zagadnienia wprowadzi Helena Teixeira-Respondek, psycholog i psychoterapeutka, prekursorka w Polsce metody ADI/TIP. Opowie o tym, że poczucie szczęścia i spełnienia oraz umiejętność tworzenia prawdziwych i głębokich relacji zaczyna się od nas samych. Następnie Grzegorz Czerwicki, były recydywista, który spędził w więzieniu łącznie 12 lat i z Bożą pomocą wyszedł z uzależnień od narkotyków, alkoholu i pornografii, skupi się na temacie, że każdy święty ma swoją przeszłość, a każdy grzesznik ma swoją przyszłość.

Drugi blok zapoczątkuje Tomasz Zieliński, prezes Akademii Komunikacji zajmującej się m.in. mediacjami w biznesie. Podczas konferencji pt. "Usłyszeć na czas" skupi się na przekazaniu uczestnikom wiedzy o tym, jak słuchać i jak rozmawiać. Opowie również o źródle padających słów, które często jest bardziej istotne w komunikacji niż sama ich treść. Później wystąpi Ewa Liegman, prezes Hospicjum "Pomorze Dzieciom" oraz inicjatorka licznych projektów na rzecz osób zmagających się z ciężką chorobą, stratą i żałobą. Będzie mówiła o nauce bycia z samym sobą, drugim człowiekiem i z Bogiem. Ta nauka pochodzi od... dzieci, które przychodzą na świat czasem na kilka uderzeń serca. Podkreśli, jak wielkim skarbem są te krótkie spotkania.

Podczas trzeciego bloku tematycznego o prawdziwym, głębokim spotkaniu z Bogiem opowie Daniel Wojda, założyciel internetowego ruchu medytacyjnego "Pogłębiarka" oraz "Drogi Abrahama", ekstremalnej wyprawy tylko dla mężczyzn. Skupi się na tym, że człowiek pojednany z innymi i ze sobą, nawet jeśli tego tak nie nazywa, jest pojednany z Bogiem. Ostatnia będzie prelekcja s. Dominiki Pac CSS o reanimacji serca. Kanoniczka Ducha Świętego będzie mówić o tym, jak zbudować relację, która prowadzi do szczęścia. Dzieląc się miłością, którą doświadczył ją Pan Bóg, skupi się na prostocie. Uważa bowiem, że spotkania nie muszą być górnolotne.

Konferencje zakończą się Eucharystią. Małżonkowie chcą zaprosić do udziału w wydarzeniu wszystkich zmęczonych codziennością i żyjących poczuciem, że zgubili gdzieś po drodze samych siebie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita gdański abp Tadeusz Wojda SAC.

abp Tadeusz Wojda SAC // Z serca do serca, czyli o tym, jak się spotkać // zaproszenie
Ludzie Pełni Życia

- To będzie wyjątkowe spotkanie, które odbędzie się z serca do serca. Pokażemy, jak przeżywamy problemy naszego codziennego życia, trudności, z którymi się mierzymy, wyzwania i kryzysy wiary, jednocześnie trwając przy Bogu. Spotkamy się 17 czerwca, dzień po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. To dobra okazja, by sercem spojrzeć na życie i na swoje problemy - podkreśla arcybiskup. - Konferencje pozwolą nam skupić się nie tylko na naszym umyśle, ale również na wnętrzu, bo czasem trzeba spojrzeć na życie inaczej. Dlatego to spotkanie jest inne. Bardzo serdecznie zapraszam. Ja tam będę i mam nadzieję, że się spotkamy - zachęca metropolita.

Szczegółowy plan wydarzenia oraz formularz do zapisów znajdują się na stronie internetowej www.zsercadoserca.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama