Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Spotkanie z oblacką NINIWĄ w Gdańsku - zaproszenie

W czwartek 16 marca w Herbaciarni u oblatów odbędzie się spotkanie z uczestnikami wolontariatu misyjnego, wyprawy rowerowej i górskiej wędrówki przez Bałkany.

Maria jest studentką położnictwa w Gdańsku i latem 2022 r. pojechała, by pomagać w szpitalu w Figuil w Kamerunie. W czwartek o godz. 19 opowie o swoich doświadczeniach wolontariatu.

Kolejną część spotkania poprowadzą rowerzyści grupy NINIWA Team, która miała dotąd 16 wypraw i dojechała nawet na Syberię. Będzie szansa posłuchać i zobaczyć filmy o wyprawie na Nordkapp w Norwegii, ich stylu drogi "na wiarę" i przygodach, jakie spotkały ich po drodze.

NINIWA Team to również piesza grupa wędrująca po górach od 5 lat. Rumunia, Gruzja, Główny Szlak Beskidzki, a w ostatnim roku - Bałkany. Pieszo i autostopem. Każdego roku 20-30 śmiałków pokonuje ok. 400 km, odkrywając nie tylko piękne górskie widoki, ale też wspólnotę dobrych ludzi, a czasami spotykając nawet męża lub żonę. Będą opowieści i filmy z poprzednich wypraw.

Organizatorzy - oblackie duszpasterstwo młodzieżowe NINIWA - opowiedzą o kierunkach wolontariatu misyjnego, wyprawie rowerowej na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie i pieszej wędrówce po górach północnego Taurusu w Turcji.

Początek spotkania o godz. 19 w czwartek 16 marca w Herbaciarni u Oblatów, ul. Elżbietańska 8 w Gdańsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama