Nowy numer 23/2023 Archiwum

Rekolekcje dla Inteligencji Wybrzeża - zaproszenie

Od 2 do 5 kwietnia w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku potrwają Rekolekcje dla Inteligencji Wybrzeża. Do uczestnictwa zaprasza bp Piotr Przyborek, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

Wydział Duszpasterski Kurii oraz parafia archikatedralna organizują doroczne Rekolekcje dla Inteligencji Wybrzeża, które w ostatnich latach były zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. - Bardzo wiele osób pytało o nie, więc widzimy, że jest duże zapotrzebowanie. Tym bardziej, że w naszej archidiecezji jako owoc Synodu o synodalności powstało Duszpasterstwo Pracowników Uczelni Wyższych Pomorza i jest to kolejna grupa ludzi zainteresowana taką formą przygotowania do Świąt Zmartwychwstania. Bardzo się cieszę, że udało się te rekolekcje wskrzesić - mówi bp Przyborek.

Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. prof. Waldemar Chrostowski, znany oraz ceniony teolog i biblista. Tematem będą medytacje nad Modlitwą Pańską, w czasie których rozważane będą poszczególne fragmenty modlitwy "Ojcze nasz" oraz omówiony zostanie ich biblijny kontekst i odniesienia.

Każdego dnia rekolekcji będą Eucharystia, konferencja, możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania z sakramentu pokuty. Dodatkowo, wykorzystując pobyt ks. prof. Chrostowskiego w Gdańsku, Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej zaprasza w Wielką Środę 5 kwietnia na otwarty wykład pt: "Jerozolima - miasto męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa". Wydarzenie odbędzie się w oliwskiej auli św. Jana Pawła II przy ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 2 o godz. 18.30. - Serdecznie zapraszam wszystkich pragnących głębiej wejść w Wielki Tydzień i Triduum Paschalne - zachęca bp Piotr Przyborek.

Program rekolekcji
Niedziela Palmowa
19.30 - nauka
20.00 - Msza św. z homilią

Wielki Poniedziałek
19.30 - Msza św. z homilią, następnie nauka

Wielki Wtorek
19.30 - Msza św. z homilią, następnie nauka

Wielka Środa
18.30 - wykład w auli św. Jana Pawła II
19.30 - Msza św. z homilią, następnie nauka

Każdego dnia od godz. 19 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast