Nowy numer 23/2023 Archiwum

Gdańsk. Droga Krzyżowa brzegiem Morza - zaproszenie

Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis" i parafia pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku zapraszają do udziału w Drodze Krzyżowej brzegiem Morza, która odbędzie się w najbliższą sobotę 25 marca.

Droga Krzyżowa brzegiem Morza w Gdańsku odbędzie się po raz trzeci. Wierni, idąc plażą, będą modlić się o pokój na świecie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

- Rozważając poszczególne stacje Męki Pańskiej będziemy przypominać sobie nauczanie papieża Polaka, który tak często podkreślał rolę i wartość pokoju na świecie - mówi ks. Zdzisław Róż, duszpasterz KSM "Semper Fidelis".

Kapłan dodaje, że morze to jeden z żywiołów, który towarzyszy w życiu mieszkańców Pomorza. - Tak, jak na morzu bywają burze, tak samo jest i w naszym życiu. Ostatnio doświadczamy również burzy między narodami. Kiedy sięgamy do Pisma świętego to widzimy, że Ten, który stworzył świat i człowieka na swój obraz i podobieństwo może nam pomóc wszystkie te burze uciszyć - zaznacza ks. Róż.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 25 marca. O godz. 14.30 nastąpi wprowadzenie krzyża do kościoła parafialnego pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie (ul. Kapliczna 15). Stamtąd o godz. 15 uczestnicy wyruszą w stronę plaży do wejścia nr 63. Nabożeństwo zakończy się w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku-Brzeźnie (ul. Dworska 2), gdzie sprawowana będzie Msza św.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast